OGŁOSZENIA 11. Niedziela Zwykła – 16.06.2019r. Uroczystość Najświętszej Trójcy

15 czerwca 2019
OGŁOSZENIA  11. Niedziela Zwykła – 16.06.2019r. Uroczystość Najświętszej Trójcy
 1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Przy tej okazji warto również przypomnieć, że znak krzyża, który wykonujemy na sobie, powinniśmy wykonać starannie i nabożnie. Palcami dotykamy czoła, klatki piersiowej i ramion. Znak krzyża nie może być wykonywany byle jak i bez szacunku – jest to najkrótsze wyznanie wiary.
 2. Dzisiaj uroczystości odpustowe w sąsiedniej parafii Trójcy św.
 3. Nasza Parafialna Pielgrzymka do miejsc świętych we Włoszech, dzisiaj pokonuje drogę powrotną i mamy nadzieję, że bezpiecznie powróci w późnych godzinach nocnych.
 4. Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II w tym miesiącu wyjątkowo w środę razem z Nowenną do Matki Bożej Przeczystej.
 5. W środę zakończenie roku  szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców na godz. 8 na Mszę Świętą dziękczynną.
 6. W środę po Mszy św. wieczorowej, próba dla dziewczynek, które będą sypały kwiatki w czasie procesji na Boże Ciało. Będzie również próba Asysty i Służby Liturgicznej.
 7. W Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia Msze św. o godz. 7.30, 30to główna Msza św., bezpośrednio po niej wyruszy procesja, po zakończeniu procesji Msza św. i o godz. 18.00. Zwracamy uwagę, że Główna Msza św. jest nie o 9.00 ale o 9.30 !!!
 8. W Boże Ciało tradycyjnie wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami naszego miasta. Pragniemy aby Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie błogosławił nam i naszym domostwom, ale również chcemy dać świadectwo naszej wiary.
  Procesja powinna mieć oprawę królewską a ołtarze przystrojone na powitanie Najdostojniejszego Gościa. Prosimy aby na procesję zabrać wszystkie sztandary i feretrony, wcześniej trzeba je przejrzeć, być może odświeżyć. Każdy sztandar reprezentuje jakąś społeczność. Jeżeli sztandaru nikt nie bierze tzn., że powinniśmy oddać go do muzeum, bo w naszej parafii nie ma tej społeczności. Za swoje sztandary ludzie oddawali życie. Zachęcamy Panie do trzymania szarf. Zachęcamy również Służbę Liturgiczną, Chór, Scholę, Dzieci Pierwszokomunijne, Rocznicowe, Bierzmowanych, dziewczynki do sypania kwiatków. Mamy prosimy o pomoc w opiece nad dziećmi biorącymi udział w procesji. Główna Msza św. o godz. 9.30 bezpośrednio po niej formujemy procesję.
  Ołtarze na Boże Ciało – PIERWSZY będzie przy kościółku św. Stanisława – ten ołtarz ubiorą mieszkańcy Toporowa, DRUGI na parkingu przy sklepie Państwa Biernackich, ten ołtarz przygotuje Zespół Szkół Nr 2 tzw. Szkoła nad Jeziorkiem, TRZECI na parkingu przy Banku Spółdzielczym – tradycyjnie przygotują strażacy, CZWARTY przed Łosickim Domem Kultury – o ubranie tego ołtarza prosimy przedstawicieli Lokalnych Samorządów. Przy czwartym ołtarzu otrzymamy Uroczyste Błogosławieństwo i zakończymy procesję. Bezpośrednio po procesji – Msza św. dla tych, którzy nie mogli być wcześniej w kościele. Zauważyliśmy zapewne, że procesja na Boże Ciało wraca do starej trasy a poszczególne ołtarze ubierają kolejne społeczności funkcjonujące na terenie naszej parafii. Pragniemy aby jak najwięcej osób zaangażowało się w przygotowanie procesji. Przychodzi do nas Najdostojniejszy Gość – wszyscy przygotujmy Mu piękne powitanie, zachęcamy aby przystroić nasze domy, okna i balkony, zwłaszcza na trasie procesji. Wywieśmy w oknie czy na balkonie flagę albo święty obraz. Niech nasze domy będą odświętnie przybrane.
 9. Przez kolejne osiem dni po Bożym Ciele świętujemy Oktawę Bożego Ciała. Każdego dnia będzie procesja wokół kościoła o godz. 17.30, na początku odśpiewamy Nabożeństwo Czerwcowe, procesja i Msza św. wieczorowa. Chcemy w ten sposób przedłużyć świętowanie tak wielkiej uroczystości jaką jest Boże Ciało.
 10. W Boże Ciało o godz. 19.00 zapraszamy na Rynek Miejski na Łosicki Wieczór Chwały. Ten wieczór pomyślany jest jako przedłużenie świętowania i radości wynikającej z obecności Najświętszego Sakramentu.
 11. Również za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. będziemy mieli możliwość złożenia ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Barbara Mrozowska (pogrzeb w poniedziałek o 10).Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…..
 13. Naszym Parafianom i Gościom, życzymy aby Uroczystość Bożego Ciała była okazją do prawdziwie radosnego świętowania. Niech Bóg w Trójcy Św. Jedyny nam błogosławi.
(Czytany w sumie: 772 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie