OGŁOSZENIA, 12. Niedziela Zwykła 23.06.2019

22 czerwca 2019
OGŁOSZENIA, 12. Niedziela Zwykła 23.06.2019
 1. W ubiegłym tygodniu w Uroczystość Bożego Ciała przepiękną procesją uczciliśmy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy wszystkim za imponująco liczny udział w procesji. Dziękujemy również tym, którzy przyczynili się do jej uświetnienia. Osobom niosącym sztandary i feretrony, bielankom, służbie liturgicznej, panom od baldachimu, Szkole Muzycznej oraz scholi dziecięcej i chórowi. Wyrażamy wdzięczność Policji, Straży Miejskiej i Strażakom za bezpieczne kierowanie ruchem. W szczególny sposób dziękujemy tym, którzy przygotowali piękne ołtarze: Mieszkańcom Toporowa, Druhom Strażakom, Zespołowi Szkół Nr 2 oraz Pracownikom Samorządów Lokalnych. Zdjęcia z naszej uroczystości dostępne są na parafialnej stronie internetowej.
 2. Chcąc przedłużyć radość z uroczystości, trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Procesja wokół kościoła codziennie do czwartku o godz. 17.40. Zachęcamy do udziału w oktawie. Ksiądz Proboszcz zaprasza bielanki, ministrantów i dzieci które brały czynny udział w procesjach na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek. Tradycyjnie będzie słodka niespodzianka.
 3. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Odpust w Hadynowie przeniesiony na dzisiaj o godz. 12.00.
 4. W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez cały dzień od porannej Mszy św. aż do Mszy św. wieczorowej, kościół będzie otwarty i będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do adoracji. Arcybractwo Straży Honorowej, będzie trzymało straż modlitewną przez cały dzień. W tym dniu z racji uroczystości jest dyspensa, możemy spożywać pokarmy mięsne.
 5. Również w piątek w czasie wieczorowej Mszy św. będziemy modlili się w intencji Księdza Pawła z racji Jego Imienin. Po Mszy św. możliwość indywidualnego złożenia życzeń.
 6. 29 czerwca w sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 30, 9.00 i 18.00. Jest to również dzień imienin naszego Ks. Pawła i Ks. Bpa Piotra Sawczuka, który kończy posługę w naszej diecezji, został Ordynariuszem Diecezji Drohiczyńskiej. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone będą na świętopietrze tzn. na utrzymanie bazylik w Rzymie.
 7. W przyszłą niedzielę kończy się miesiąc czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bardzo dziękujemy tym, którzy gromadzili się w kościele i przy kościółku św. Stanisława, przez cały miesiąc, na to nabożeństwo.
 8. Za tydzień w niedzielę w Jeziorach o godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Sebastiana Mućki, w 75 rocznicę zwycięskiej bitwy Majora Zenona pod Jeziorami.
 9. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie taca przeznaczona będzie na prace gospodarcze przy kościele i na cmentarzu, gdzie planujemy położenie kostki na kolejnej alejce.
 10. Dzisiaj po Mszy św. możemy złożyć do puszek dobrowolne ofiary na utrzymanie KUL-u, gdzie studiuje, między innymi, nasz ks. Sebastian.
 11. Młodzież KSM-u, chcąc zarobić sobie na wakacyjny obóz szkoleniowy, za tydzień będzie sprzedała przed kościołem gofry i inne słodkości. To dobra inicjatywa, wesprzyjmy ich w tym działaniu.
 12. Wszystkich ojców z racji Dnia Ojca otaczamy dzisiaj szczególną modlitwą i składamy im serdeczne życzenia.
 13. Bóg zapłać za ofiary na prace gospodarcze przy parafii: bezimienna z Siedlec – 3 000 zł., Anonimowa Rodzina z Łosic na Pomnik Anioła – 15 000 zł, KŻRK z Meszek zel. Maria Franczuk – 260 zł, KŻRK zel. Teresa Wawryniuk – 200 zł na Misje. Bóg zapłać.
  Uczestnicy Parafialnej Pielgrzymki do Rzymu ofiarowali dla naszej parafii ozdobną głęboką patenę z przykryciem i ozdobne ampułki. Patena i ampułki stoją na ołtarzu.
 14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej nikt nie odszedł do wieczności. Pomódlmy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..
 15. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki prosi aby dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce odśpiewano suplikację “Święty Boże, Święty Mocny”, jako zadośćuczynienie za wszystkie świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych. Jeżeli to możliwe to uklęknijmy i zaśpiewajmy.
(Czytany w sumie: 492 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie