OGŁOSZENIA 13. Niedziela Zwykła – 30.06.2019r.

29 czerwca 2019
OGŁOSZENIA  13. Niedziela Zwykła – 30.06.2019r.
 1. W ubiegłym tygodniu rozpoczął się czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkryć nowy sens codziennych spraw. Wszystkim urlopowiczom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma specjalnej Mszy św. z udziałem dzieci, na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy wszystkich. Przy okazji rozpoczęcia wakacji przypominamy wymagania liturgiczne dotyczące stroju i ubrania w kościele. Nasz strój w kościele, nawet w bardzo upalne dni, powinien być godny, podkreślający szacunek dla świętego miejsca i szacunek dla misterium w którym uczestniczymy. Kategorycznie zabrania się przychodzenia do kościoła w szortach czy ubraniu nie godnym miejsca. Bardzo prosimy aby nasz strój w kościele był właściwy i godny. Dotyczy to również dzieci i młodzieży.
 2. Dzisiaj o godz. 11.00 w Jeziorach (była), Msza św. pod przewodnictwem ks. Sebastiana Mućki, w 75. rocznicę zwycięskiej bitwy Majora Zenona.
 3. We wtorek, 2-go lipca w Kodniu Diecezjalny Dzień Chorego. Centralna Msza św. o godz. 12.00. Tego dnia w naszym kościele po wieczorowej Mszy św. udzielimy specjalnego, indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem wszystkim chorym. Prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła.
 4. W tym tygodniu Pierwszy Wtorek, Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Z uwagi na urlopy księży, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia, tak aby w pierwszy piątek przystąpić już tylko do komunii pierwszo piątkowej.
 5. W sobotę w Siedlcach zjazd członków i zelatorów Kół Żywego Różańca. Wyjazd autokaru o godz. 8.00
  6 lipca przy budynku starostwa. Prosimy zapisywać się u Pana Kazimierza Jakimiuka.
 6. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza Grzegorz Walczuk, z dniem 1 lipca, zostaje powołany do pracy jako wikariusz w parafii Konstantynów. Ksiądz Grzegorz pomimo, że był na rencie, od października ubiegłego roku, na prośbę Księdza Dziekana, pomagał w naszej parafii. Bardzo dziękujemy Księdzu za roczną posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Ubiegły rok był trudnym czasem dla naszej parafii i gdyby nie pomoc ks. Grzegorza kto wie jak dalibyśmy sobie radę. Dziękujemy ks. Grzegorzowi i życzymy wielu owoców w pracy duszpasterskiej w Konstantynowie.
 7. Ruszyły już przygotowania do Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Przewodnikiem parafialno – dekanalnej grupy nr. 13 będzie ks. Paweł Padysz. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce oraz do zgłaszania się osób chętnych do pomocy w przygotowaniach do ks. Pawła.
  Oczywiście 14 sierpnia wyruszymy, jak co roku, jednodniowa pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej, planujemy że tę pielgrzymkę poprowadzą ks. Sebastian, ks. Jacek i oczywiście kleryk Mateusz.
 8. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca – tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze w naszej parafii, przy kościele, na cmentarzu i przy kościółku św. Stanisława. Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie tych prac. W ubiegłym tygodniu na budynku kościoła od strony ul. Berka Joselewicza, założyliśmy nowoczesne złącze energetyczne w miejsce starych i zużytych trzech złącz, jest to jednocześnie przygotowanie do wybicia drzwi do zakrystii kapłańskiej. Trwają również prace nad wymianą łazienki i odświeżeniem mieszkania wikariusza. W tym tygodniu mamy również nadzieję dokończyć prace przy pomniku Anioła tak aby dokonać poświęcenia pomnika w odpust MB Szkaplerznej 14 lipca.
 9. Dzisiaj po Mszy św. Młodzież KSM-u, chcąc zarobić sobie na wakacyjny obóz szkoleniowy, sprzedaje przed kościołem gofry i inne słodkości. Zachęcamy do wsparcia ich inicjatywy.
 10. Uczestnicy Parafialnej Pielgrzymki do Gietrzwałdu ofiarowali dla naszej parafii ozdobny stojak na trybularze. Stoi przed ołtarzem. Bóg zapłać.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej nikt nie odszedł do wieczności. Pomódlmy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..
 12. Dzieciom, Młodzieży i urlopowiczom jeszcze raz życzymy udanego wypoczynku i przypominamy, że nie ma wakacji ani urlopu od modlitwy i niedzielnej Mszy św.
(Czytany w sumie: 444 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie