OGŁOSZENIA 14. Niedziela Zwykła – 7.07.2019r.

6 lipca 2019
OGŁOSZENIA  14. Niedziela Zwykła – 7.07.2019r.
 1. W pierwszą niedzielę lipca w Ewangelii słyszymy, dobrze znane słowa: ” jeżeli wejdziecie do jakiegoś domu mówcie – pokój temu domowi”. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie wstępowania do kościołów. Pamiętajmy o ciszy i choćby krótkiej modlitwie. Wszystkim odpoczywającym na terenie naszej parafii życzymy dobrego odpoczynku i zapraszamy do naszej świątyni także w dni powszednie na godz. 6.30 lub 18.00.
 2. W sobotę wypada 13-sty dzień miesiąca. Tradycyjnie wyruszymy z Procesją Fatimską ulicami naszego miasta. Po Mszy św. wieczorowej procesja pójdzie ulicami: Rynek, 1-go Maja, Targowa, Leśna i Narutowicza. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej procesji.
 3. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii. Uroczystość Odpustowa Matki Bożej Szkaplerznej. Sumie Odpustowej o godz. 12.00 na cmentarzu, przewodniczył będzie Paulin Ojciec Marek Moga – Przeor Klasztoru w Leśnej Podlaskiej. Tym samym nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 w kościele. Zapraszamy na cmentarz już od godz. 11.15 – będziemy odmawiali różaniec z czytaniem kartek wypominkowych. Punktualnie o godz. 12.00 dokonamy odsłonięcia i poświęcenia Pomnika Anioła Pocieszenia na cmentarzu.
 4. Liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel wypada 16 lipca – tradycyjnie nazywaną Matką Bożą Szkaplerzną. Tego dnia osoby chętne mogą założyć szkaplerz. Możemy nosić szkaplerz nie tylko z materiału ale również w formie medalika. Szkaplerz powinien poświęcić i założyć kapłan.
 5. Uroczystość Odpustowa na cmentarzu jest doskonałą okazją do tego aby zrobić porządek na grobach najbliższych, tak aby pomiędzy Wielkanocą a Wszystkimi Świętymi uporządkować groby. Bardzo prosimy przy sprzątaniu grobów bliskich, zwrócić uwagę na sąsiednie groby, może warto sprzątnąć stare znicze czy wyrwać chwasty z sąsiedniego grobu, o który nikt nie dba. Zapewne my również mamy groby bliskich gdzieś daleko w Polsce, byłoby miło gdyby ktoś miejscowy wyrwał choćby chwasty. Bardzo prosimy o wrzucanie śmieci i odpadów do wyznaczonych boksów, zgodnie z umieszczonymi w nich napisami. Ostatnio ktoś do odpadów organicznych wrzucił potłuczone szkło co spowodowało, że pracownik cmentarza pokaleczył się.
 6. Z dniem 1 lipca, decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza, w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczął swoją posługę jako wikariusz Jacek Sawczuk. Do tej pory pełnił posługę wikariusza w parafii Bł. Honorata w Białej Podlaskiej, ma jedenaście lat kapłaństwa. Księdzu Jackowi życzymy wielu łask Bożych i prosimy o modlitwę w Jego intencji, tak aby jego praca przynosiła jak najlepsze owoce duchowe dla naszej wspólnoty.
 7. Burmistrz Miasta i Gminy Łosice informuje, że do 12 lipca można składać wnioski o szacowanie szkód powstałych na skutek suszy. Informacji udziela Urząd Gminy w pokoju nr 16.
 8. Sprawy gospodarcze. Rozpoczęły się już prace nad przebudową wyposażenia kapłańskiej zakrystii, tak aby przygotować miejsce na wybicie drzwi na zewnątrz. Te prace potrwają dłuższy czas, ale mamy nadzieję, że takie rozwiązanie ułatwi komunikację wewnątrz kościoła i korzystanie z zakrystii. Kończymy również prace przy Pomniku Anioła na cmentarzu, w pełnej krasie zobaczymy efekty tej pracy w przyszłą niedzielę.
 9. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze w parafii. Anonimowa Rodzina z Łosic 2000 zł na Pomnik Anioła. KŻRK zel. Anna Terlikowska – 150 zł na Misje. Bóg zapłać.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jan Bobiński i Mateusz Wasiluk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..
 11. Naszym Parafianom i Gościom życzymy bezpiecznych wyjazdów i powrotów oraz udanego wypoczynku.
(Czytany w sumie: 464 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie