OGŁOSZENIA 15. Niedziela Zwykła – 14.07.2019r.

13 lipca 2019
OGŁOSZENIA  15. Niedziela Zwykła – 14.07.2019r.
 1. Czas urlopów i wakacji dla jednych jest okazją do wypoczynku, dla innych jest okresem wytężonej pracy. W tym czasie pamiętajmy aby docenić wysiłek rolników i podziękować im za ciężką i wytężoną pracę nad zdobywaniem naszego chleba powszedniego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy ciężko pracują, gdy my mamy wakacje.
 2. Dzisiejsza niedziela to dzień Uroczystości Odpustowej w naszej parafii – Odpust Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczysta Suma Odpustowa na cmentarzu o godz. 12.00, której przewodniczył będzie Paulin Ojciec Marek Moga – Przeor klasztoru w Leśnej Podlaskiej. O godz. 11.15, na cmentarzu, modlitwa w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, istnieje możliwość wypełnienia i dodania kartki wypominkowej na cmentarzu. Przypominamy, że nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 w kościele. Przed sumą uroczyste odsłonięcie Pomnika Anioła Pocieszenia.
 3. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uporządkowali groby swoich bliskich. Przez ostatnie dni widać było wzmożony ruch na cmentarzu. Dziękujemy za pozytywną odpowiedź na nasz apel z ubiegłego tygodnia oraz za dokładne segregowanie śmieci. Przy tej okazji informujemy, że istnieje możliwość zlecenia Opiekunowi Cmentarza całorocznej opieki nad konkretnym grobem i terenem wokół niego. Wszystkie informacje dotyczące naszego cmentarza, łącznie z wirtualnym cmentarzem, dostępne są na parafialnej stronie internetowej w zakładce “CMENTARZ”. Tam też możemy sprawdzić do kiedy mamy opłacone pokładne.
 4. We wtorek liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. Zachęcamy do zakładania tego dnia szkaplerza. Szkaplerz może poświęcić i założyć tylko kapłan.
 5. W najbliższy czwartek – Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II o godz. 17.45. Po Mszy św. wieczorowej możliwość ucałowania relikwii Świętego. Zachęcamy do składania intencji za przyczyną św. Jana Pawła II na specjalnie przygotowanych kartkach.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej Paweł zaprasza na spotkanie pielgrzymkowe wszystkich, którzy w tym roku wybierają się na pielgrzymi szlak w grupie Nr 13 lub są jej sympatykami. Zaproszenie skierowane jest również do tych, którzy dopiero zastanawiają się czy pójść na pielgrzymkę. Zachęcamy również do Duchowej Pielgrzymki, która przeznaczona jest dla osób, które w sposób duchowy chcą łączyć się z pielgrzymami na trasie. Karty duchowego uczestnictwa wyłożone są na ostatnich ławkach pod chórem. Intencje duchowego pielgrzyma można przynosić do zakrystii lub do ks. Pawła. Na szlaku pielgrzymki, pielgrzymi będą omadlać te intencje w modlitwie różańcowej i złożą je przed obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze. W czasie trwania pielgrzymki od 1 do 14 sierpnia planujemy codziennie w naszym kościele Apel Jasnogórski o godz. 20.30.
 7. Sprawy gospodarcze. W ubiegłym tygodniu zauważyliśmy, że górna część drewnianego ołtarza głównego, tzw. nadstawka z aniołem, jest niebezpiecznie pochylona do przodu. Nastąpiło to na skutek suchego i bardzo ciepłego powietrza w kościele. Dwóch Panów z naszej parafii podjęło się i wykonało nowe umocowanie i zabezpieczenie, co było bardzo trudne. Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje Panom za pomoc.
  Drzwi do zakrystii kapłańskiej zostały już wstawione. Przy okazji wstawiania drzwi od razu wyremontujemy i odświeżymy całą zakrystię.
  Zakończyły się już prace przy Pomniku Anioła na cmentarzu. Dzisiaj nastąpi jego uroczyste odsłonięcie. Zachęcamy do korzystania z tego miejsca wyciszenia i modlitwy za naszych zmarłych.
 8. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze w parafii. Anonimowy darczyńca z Łosic 10 000 zł na Pomnik Anioła. Bóg zapłać.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Ryszard Świderski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..
 10. Naszym Parafianom i Gościom życzymy udanego świętowania parafialnego odpustu.
(Czytany w sumie: 397 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie