OGŁOSZENIA 16. Niedziela Zwykła -21.07.2019r.

20 lipca 2019
OGŁOSZENIA  16. Niedziela Zwykła -21.07.2019r.
 1. Trwa pełnia lata, czas wakacji i urlopów. Nie wszyscy jednak mają radosne wakacje. Popatrzmy, na dzieci które nie wyjechały na wakacyjny wypoczynek. Ich los nie może być nam obojętny.
  Pamiętajmy również o trudzie rolników podczas żniw; każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i zawsze w czasie ich pracy życzmy im Szczęść Boże. Warto powrócić do tego pięknego zwyczaju życząc sobie w czasie pracy “Szczęść Boże”.
 2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tydzień temu uczestniczyli w uroczystościach odpustowych na cmentarzu. Było nas bardzo dużo. Odpust MB Szkaplerznej to najbardziej liczny odpust w całym dekanacie.
 3. Dzisiaj po południu Dni Łosic – ciąg dalszy. O godz. 14.30 wyruszy parada pojazdów zabytkowych i nietypowych. Po godz. 15.30 blok artystyczny i wiele atrakcji na Targowicy Miejskiej.
 4. Dzisiaj również po wieczorowej Mszy św. spotkanie informacyjno – organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Zaprasza ks. Paweł. Wyjście Pielgrzymki: 01 sierpnia (czwartek) – po Mszy Św. o godz. 7.00 w naszym kościele. Od 1 do 14 sierpnia zapraszamy Pielgrzymów Duchowych na Apele Pielgrzymkowe do naszego kościoła o godz. 20.30.
 5. W czwartek, 25 lipca w liturgii wspominamy św. Krzysztofa – Patrona Kierowców i Podróżujących. Po Mszy św. wieczorowej poświęcenie kierowców i pojazdów: samochodów, motocykli i rowerów itd. Zapraszamy zwłaszcza tych, którzy zakupili pojazdy w ubiegłym roku i poruszają się nie poświęconymi pojazdami. Pojazdy będziemy święcili przy ulicy Berka Joselewicza, a samochody będą jechały z parkingu i od ulicy Narutowicza w kierunku ul. Międzyrzeckiej. Na czas poświęcenia ulica Berka Joselewicza będzie jednokierunkowa. Ksiądz będzie stał w jednym miejscu, przy tylnej bramie kościoła.
  Przy tej okazji zachęcamy do odmawiania modlitwy lub wykonania znaku krzyża przed każdą podróżą.
 6. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków. W bocznym ołtarzu, po prawej stronie, mamy piękny i unikatowy obraz św. Joachima i Anny.
 7. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze prowadzone w naszej parafii przy kościele i na cmentarzu.
 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Barbara Suprun. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…..
 9. Naszym Parafianom i Miłym Gościom życzymy pogody atmosferycznej i pogody ducha w rozpoczynającym się tygodniu.
(Czytany w sumie: 351 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie