OGŁOSZENIA 17. Niedziela Zwykła -28.07.2019r.

28 lipca 2019
OGŁOSZENIA  17. Niedziela Zwykła -28.07.2019r.
 1. Mija połowa wakacji. W czwartek rozpoczniemy miesiąc sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak na płaszczyźnie religijnej jak i patriotycznej. 1 sierpnia, przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W połowie miesiąca wspominamy sierpniowe wydarzenia na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy także „Cud nad Wisłą” z 1920 rok. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się także w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego czy znajomego, warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Za tydzień będzie list KEP na ten temat.
 2. W środę wyruszą na trasę Pielgrzymi z Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę w grupie nr. 13 z Dekanatu Łosickiego, pod przewodnictwem ks. Pawła Padysza. Zachęcał nas do tego w swoim liście Ksiądz Biskup Ordynariusz. W czwartek o godz. 7.00 sprawowana będzie w naszym kościele Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich, nie tylko pielgrzymów. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Będziemy prosili pielgrzymów aby modlili się w naszych intencjach, aby zanieśli je przed Tron Jasnogórskiej Pani. Po Mszy św. o godz. 7.00 odprowadzimy pielgrzymów do Zajazdu “U Olka”, gdzie Państwo Oleksiukowie zapraszają wszystkich na poranną kawę. Odprowadzając pielgrzymów dajemy świadectwo naszej wiary, oni mają do przejścia ponad 400 kilometrów. Intencje, które chcemy przekazać pielgrzymom możemy składać w zakrystii lub u ks. Pawła.
 3. Bardzo dziękujemy aptekom państwa Margraf i Stefaniuk oraz przychodni Eskulap za ofiarowanie na pielgrzymkę leków i środków opatrunkowych. Dziękujemy również Krynicy Witamin z Dziadkowskich za napoje na pielgrzymkę oraz właścicielom Gospody u Olka.
 4. W środę od godziny 16 do 18 zapisy do naszej grupy i zdawanie bagaży w kawiarence parafialnej. Po Mszy św. wieczorowej ostatnie spotkanie przed pielgrzymką. Przypominamy niezdecydowanym, że można dołączyć do pielgrzymki w kolejnych dniach.
 5. Przez cały czas trwania Pieszej Pielgrzymki zapraszamy Pielgrzymów Duchowych na Mszę św. wieczorową. Będziemy łączyli się w modlitwie z pielgrzymami, którzy wędrują oraz będziemy prosić, aby szczęśliwie doszli do celu pielgrzymki.
  Zapraszamy wszystkich, ale zwłaszcza tych, którzy znają smak pielgrzymowania na Apele Pielgrzymkowe o godz. 20.30. Pielgrzymi po całym dniu maszerowania gromadzą się codziennie na Apelu, a my w kościele będziemy tworzyli z nimi duchowy most łączności. Oni na trasie pielgrzymki – a my w kościele. Zapraszamy.
 6. W piątek 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z tym odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka w małym kościółku w Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzymał odpust zupełny. W czasie ostatniej pielgrzymki do Rzymu byliśmy w tym kościółku św. Franciszka.
 7. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. W Pierwszy Piątek, Msza św. wieczorowa w intencji wynagradzającej Bożemu Sercu za nasze grzechy. W Pierwszą Sobotę, Sercu NMP. Każdy kto chce, może dołączyć się do intencji wynagradzających.
 8. Sprawy gospodarcze. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze prowadzone w naszej parafii. Bóg zapłać. Dobiegają końca prace związane ze wstawieniem drzwi do zakrystii oraz przebudowy i odnowienia całej zakrystii. Przebudowie uległy również schody przy bocznym wejściu kościoła, schody były za krótkie. Zmienimy tam również daszek. Grupa alpinistów pracuje nad wyprostowaniem i umocowaniem krzyża na zachodniej wieży kościoła.
 9. W ubiegłym tygodniu nikt nie odszedł z naszej wspólnoty parafialnej. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych ……… Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..
 10. Naszym Parafianom i Gościom przypominamy, że połowa wakacji już za nami. Życzymy Bożego błogosławieństwa na drugą połowę.:-)
(Czytany w sumie: 334 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie