OGŁOSZENIA – 18. Niedziela Zwykła – 4.08.2019

3 sierpnia 2019
OGŁOSZENIA – 18. Niedziela Zwykła – 4.08.2019
 1. Rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego wyrzeczenia, ale także jako wyraz troski o rodziny, które mają problem z alkoholem.
 2. Trwa Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasna Górę. Nasi pielgrzymi jutro przekroczą już Wisłę. Każdego dnia Katolickie Radio Podlasie podaje bieżące informacje, transmituje rozmowy i świadectwa z trasy pielgrzymki. Na naszym parafialnym profilu facebook-owym codziennie zamieszczamy zdjęcia z pielgrzymowania naszej grupy. Pielgrzymi z grupy trzynastej, przesyłają nam wszystkim pozdrowienia i zapewnienie o pamięci w modlitwie. Pielgrzymi Duchowi tworzą modlitewny most łączności z pielgrzymami na trasie codziennie na Mszy św. wieczorowej oraz na Apelach o godz. 20.30, które mają niepowtarzalną pielgrzymkową atmosferę. Bardzo wiele osób korzysta już z tej formy pielgrzymowania duchowego ale zapraszamy kolejne osoby, zwłaszcza tych, którzy mają do omodlenia swoje intencje lub kiedyś pielgrzymowali. Warto tu być. Wieczorne Apele mają charakter rekolekcji w naszej codziennej, życiowej drodze.
 3. Jutro Ksiądz Proboszcz odwiedzi pielgrzymów na trasie. Możemy podać dla pielgrzymów napoje, słodycze, ciasto czy rzeczy osobiste. Możemy również podać intencje duchowego pielgrzyma lub prośbę o modlitwę.
 4. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed sumą nabożeństwo wypominkowe, a po sumie miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu z racji Pierwszej Niedzieli. We wtorek nabożeństwo wypominkowe przed Mszą św. wieczorową oraz Msza św. w intencji polecanych w tegorocznych wypominkach.
 5. We wtorek wypada Święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie na Górze Tabor było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Każdemu z nas Przemienienie Pańskie pokazuje ostateczny kierunek życia. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00.
 6. W tym tygodniu, wyjątkowo w Drugi Czwartek Miesiąca, Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania swoich intencji za przyczyną świętego Patrona Rodzin.
 7. W sobotę 10 sierpnia od godz. 7.30 do godz. 8.30, na parkingu przy plebanii, zbiórka elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny możemy zostawić na parkingu do godz. 8.30. O tej godzinie wyspecjalizowana firma odbierze ten sprzęt. Kto przywiezie sprzęt po 8.30 zabierze go do domu. Na półce z gazetami jest ulotka z wyszczególnieniem o jaki sprzęt chodzi.
 8. Za tydzień w niedzielę Słowo Boże wygłosi Ksiądz z Brześcia Białoruskiego, który buduje tam kościół. Po każdej Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszek na budowę kościoła.
 9. W środę 14 sierpnia po Mszy św. o godz. 7.00, wyruszy z naszej parafii, Łosicka Piesza Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej. Przewodnikiem tej pielgrzymki będzie ks. Jacek Sawczuk, pójdzie również ks. Sebastian i kleryk Mateusz. Ta jednodniowa pielgrzymka jest doskonałą okazją do omodlenia swoich intencji i ważnych życiowych spraw. Planujemy również pieszy powrót pielgrzymów z Leśnej oraz uroczyste ich powitanie. Przygotowaliśmy specjalne znaczki dla każdego pielgrzyma oraz specjalny śpiewnik na tę pielgrzymkę. Taki znaczek otrzyma każdy, kto się zapisze na pielgrzymkę. Listę z uczestnikami umieścimy w archiwum parafialnym. Zapisywać się możemy już dzisiaj w zakrystii oraz przez cały tydzień aż do wyjścia pielgrzymki. Niech następne pokolenia wiedzą kto chodził do Leśnej Podlaskiej.
 10. Osoby, które zapisały sie na Parafialną Pielgrzymkę Śladami św. Pawła do Turcji we wrześniu tego roku, proszone są o odbiór ważnych dokumentów z zakrystii.
 11. Pomódlmy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach ……… Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..
 12. Naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrej niedzieli a po następnej niedzieli całymi rodzinami szykujemy się na pielgrzymkę do Leśnej Podlaskiej.
(Czytany w sumie: 417 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie