OGŁOSZENIA – 19. Niedziela Zwykła 11.08.2019

10 sierpnia 2019
OGŁOSZENIA – 19. Niedziela Zwykła 11.08.2019
  1. Dziękujemy księdzu Jerzemu Chiniewiczowi z Brześcia Białoruskiego za wygłoszone Słowo Boże i życzymy wielu łask Bożych w jego pracy za wschodnią granicą. Po Mszy św. możemy wesprzeć jego pracę składając dobrowolną ofiarę do puszki.
  2. We wtorek wypada 13-sty dzień miesiąca. Tradycyjnie zapraszamy po Mszy św. wieczorowej na Procesję Fatimską ulicami naszego miasta. Ty razem pójdziemy na cmentarz. Matka Boża w objawieniach zachęca do modlitwy i pokuty oraz do publicznego wyznania wiary. To właśnie dlatego wychodzimy na ulice naszego miasta, chcemy również pielgrzymować razem z Kościołem Cierpiącym w czyśćcu. Nie każdy z nas może wziąć udział w pielgrzymce do Częstochowy czy do Leśnej, ale w Procesji Fatimskiej może wziąć udział każdy. Pójdziemy ulicami: Rynek, Bialską, wejdziemy na cmentarz, Moniuszki, 1-go Maja i Berka Joselewicza. Prosimy o zabranie zniczy. Na koniec procesji będzie Apel Pielgrzymkowy. Jest to jednocześnie ostatni Apel Pielgrzymkowy – 14 sierpnia już nie będzie apelu – pielgrzymi osiągnęli cel swojej wędrówki.
  3. W środę o godz. 6.00 rano Piesza Pielgrzymka Podlaska dotrze na Jasną Górę. Nasi pielgrzymi przed cudownym obrazem Królowej Polski złożą swoje i nasze intencje. W naszej grupie ostatecznie pielgrzymowało ponad 100 osób, to sporo więcej niż w ubiegłym roku. Na naszym parafialnym profilu Facebook-owym jest bogata foto relacja z każdego dnia pielgrzymki oraz pielgrzymki duchowej. Już dzisiaj dziękujemy ks. Pawłowi i wszystkim pielgrzymom za czterysta kilometrów pielgrzymowania. Pielgrzymowali także w naszych intencjach. Bogu Chwała za tę pielgrzymkę.
  4. Również w środę 14 sierpnia, po Mszy św. o godz. 7.00, wyruszy z naszej parafii, 87 Łosicka Piesza Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej. To pewnego rodzaju sztafeta pielgrzymkowa. Przewodnikiem tej pielgrzymki będzie ks. Jacek ale pójdzie również ks. Sebastian oraz kleryk Mateusz. Silna grupa Przewodników. Ta jednodniowa, historyczna pielgrzymka, jest doskonałą okazją do omodlenia swoich intencji i ważnych życiowych spraw. Bardzo prosimy aby Ci, który wybierają się na tę pielgrzymkę juz dzisiaj zapisali się po Mszy św. w zakrystii. Każdy kto się zapisze otrzyma pamiątkowy znaczek, który trzeba zabrać ze sobą. W tym roku przygotowaliśmy specjalnie na tę pielgrzymkę śpiewniki. Planujemy również rozstawić na odpoczynkach przenośne toalety. Bagaże pielgrzymi mogą zdać na samochód przed Mszą św. o godz. 7.00, w środę z tyłu kościoła, na parkingu. Dziękujemy aptekom za leki i Panu Karolowi Łaskiemu za samochód bagażowy. Już dzisiaj również dziękujemy zaangażowanym w służbę muzyczną, porządkową, techniczną i medyczną. W środę nie ma Mszy św. o godz. 6.30. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 oraz do odprowadzenia pielgrzymów do rogatek miasta.
  5. W czwartek 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązujące, więc mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. tak jak w niedzielę. Porządek Mszy św. niedzielny z wyjątkiem wieczorowej Mszy św., która będzie sprawowana nie o godz. 18.00, ale po powrocie Pielgrzymki z Leśnej Podlaskiej godz. 20.00, o tym zawiadomią nas długo bijące dzwony. Zapraszamy do powitania pielgrzymów przy cmentarzu oraz na Mszę św. ok godz. 20.00. Podtrzymajmy tę piękną Łosicką tradycję powitania pielgrzymów, którzy wracali z Leśnej 90 lat temu z okrzykiem, że Matka Boża wróciła do domu.
  6. W Polsce Uroczystość Wniebowzięcia NMP znana jest i obchodzona jako Święto Matki Bożej Zielnej. Dlatego do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas każdej Mszy Św. Bukiety i wianki ziół, kwiatów i warzyw, przynosi, każdy kto ma choćby przydomowy ogródek, a nie tylko rolnicy – to nie są dożynki. W ten sposób dziękujemy Bogu za dar pierwszych zbiorów w święto Matki Bożej, która jest najdoskonalszym owocem całej ludzkości. 15 sierpnia do kościoła, każdy przychodzi z bukietem dla Matki Bożej. Podtrzymajmy również tę piękną tradycję.
  7. W sobotę na Mszy św. wieczorowej będziemy polecali osobę naszego księdza Jacka Sawczuka z racji Dnia Imienin prosząc dla Niego o Boże Błogosławieństwo i opiekę świętego patrona.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Andrzej Kondraciuk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..
  9. Naszym Parafianom i Gościom życzymy opieki Matki Bożej na drogach naszej życiowej pielgrzymki…….
(Czytany w sumie: 477 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie