OGŁOSZENIA 20. Niedziela Zwykła – 18.08.2019r.

17 sierpnia 2019
OGŁOSZENIA  20. Niedziela Zwykła – 18.08.2019r.
 1. W sierpniu nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W czwartek, 22 sierpnia, będziemy wspominali w liturgii Maryję – Królową. Nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Maryi swoje losy. Król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego obrał Maryję za Królową Polski. 26 sierpnia będziemy świętowali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
 2. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę już za nami. Dziękujemy ks. Pawłowi i pielgrzymom z grupy trzynastej za podjęcie trudu pielgrzymiego. Spotkanie popielgrzymkowe w niedzielę 15 września po Mszy św. wieczorowej. Dziękujemy również pielgrzymom do Leśnej Podlaskiej, którzy pokonali drogę w ciągłym deszczu oraz za bardzo liczną reprezentację naszej parafii na głównych uroczystościach w Leśnej. Dziękujemy zwłaszcza ks. Jackowi, za prowadzenie tej pielgrzymki. Dziękujemy Panu Wójtowi i mieszkańcom Gminy Kornica oraz Proboszczowi i mieszkańcom Łuzek za gościnne przyjęcie naszych pielgrzymów. Dziękujemy za bardzo liczne powitanie pielgrzymów wracających z Leśnej 15 sierpnia wieczorem. Dziękujemy również Pielgrzymom Duchowym za uczestnictwo w Apelach Pielgrzymkowych.
 3. W dniach 27 – 28 września (piątek, sobota) wybieramy się na dwudniową Parafialną Pielgrzymkę do Zamościa, Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w tej pielgrzymce ks. Paweł zaprasza po Mszy św. do zakrystii po odbiór karty zgłoszeniowej i programu pielgrzymki.
 4. Za tydzień w niedzielę Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze w parafii i na cmentarzu.
 5. Sprawy gospodarcze:
  – w tym tygodniu planujemy rozpocząć kopanie i murowanie kolejnych pieczar na nowym cmentarzu.
  – zakończyły się prace przy przebudowie schodów w bocznym wejściu do kościoła, zmienimy również daszek nad tym wejściem.
  – zawiesimy również daszek nad nowym wejściem do zakrystii kapłańskiej.
  – dziękujemy Panu Jerzemu – Radnemu z Meszek za wykoszenie trawy na cmentarzu.
  – bardzo prosimy mieszkańców ulicy 1-go Maja, aby zatroszczyli się o otoczenie kościółka św. Stanisława.
 6. Bóg zapłać za ofiary na prace gospodarcze przy parafii – KŻRK z Meszek zel. Anna Hryniewicz – 260 zł; bezimienna z ul. Leśnej – 200 zł; z ul. Kolejowej – 100 zł; z ul. Majora Zenona – 100 zł, bezimienna z poza Łosic – 200 zł. Bóg zapłać również pielgrzymom do Leśnej Podl, którzy złożyli ofiarę na potrzeby parafii.
 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Szczepan Wereszczyński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..
 8. Choć większość wakacji już za nami, to wszystkim, którzy korzystają jeszcze z wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny i bezpieczny. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.
(Czytany w sumie: 301 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie