OGŁOSZENIA 21. Niedziela Zwykła 25.08.2019

24 sierpnia 2019
OGŁOSZENIA 21. Niedziela Zwykła 25.08.2019
 1. Wakacje, urlopy, wyjazdy dobiegają końca. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Dziękujemy Panu Bogu za dar bezpiecznego wakacyjnego odpoczynku i prosimy o Boże Błogosławieństwo na kolejny rok pracy.
 2. Jutro 26 sierpnia w Polskim Kościele przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski, Patronki Naszego Narodu. Matce Bożej zawierzamy sprawy naszej Ojczyzny. Msze św. w naszej parafii o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.
 3. W sobotę 31 sierpnia Ojcowie Paulini zapraszają do Leśnej Podlaskiej na Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich zelatorów i członków Kółek Różańcowych. Z naszej parafii autokar wyjedzie o godz. 8.20. Zapisy w zakrystii.
 4. W niedzielę 1 września rocznica wybuchu II Wojny Światowej, pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Tego dnia zapalmy znicze na grobach żołnierzy i przy pomnikach upamiętniających ich męstwo.
 5. W przyszłą niedzielę wypada Pierwsza Niedziela Miesiąca, przed sumą Nabożeństwo Wypominkowe, a po sumie Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana Tajemnic Różańcowych.
 6. Uroczyste poświecenie tornistrów uczniów klas pierwszych za dwa tygodnie w niedzielę 8 września.
 7. Są jeszcze wolne miejsca na dwudniową Parafialną Pielgrzymkę do Zamościa, Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej. Bliższe informacje w zakrystii. Pielgrzymka będzie w dniach: 27 – 28 września (piątek, sobota).
 8. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze przy parafii i na cmentarzu. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb prac gospodarczych.
 9. Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje tym mieszkańcom, którzy mieszkają przy Kościółku św. Stanisława, za usunięcie chwastów z terenu kościółka. Mamy nadzieję, że ten teren będzie objęty stałą troską i opieką okolicznych mieszkańców.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Kazimiera Szupiluk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…..
 11. W tym roku wyjątkowo pierwszego września nie ma rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego, dlatego tym bardziej pamiętajmy w przyszłą niedzielę o okrągłej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i módlmy się gorliwie aby nigdy nie dotknęła nas pożoga wojenna.
(Czytany w sumie: 314 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie