OGŁOSZENIA 23. Niedziela Zwykła – 8.09.2019r.

7 września 2019
OGŁOSZENIA  23. Niedziela Zwykła – 8.09.2019r.

 

 1. W dzisiejszej Ewangelii Chrystus wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu. Nie zamykajmy sie na Bożą łaskę przy liczeniu zysków i strat.
 2. Bardzo dziękujemy księdzu Krzysztofowi Pełce za wygłoszone Słowo Boże. Ks. Krzysztof w radiu kieruje portalem podlasie24.pl. Dziękujemy za Jego pracę i wysiłek całego zespołu portalu i radia.
 3. Parafialna Pielgrzymka Śladami Św. Pawła dzisiaj wyruszyła z Kapadocji i zwiedza przepiękny cud natury w Pamukkale. We wtorek dotrą do Efezu, gdzie żył i nauczał św. Paweł i św. Jan Ewangelista. W Efezie również mieszkała Matka Boża po Wniebowstąpieniu Chrystusa.
 4. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 10.30 poświęcimy tornistry uczniom klas pierwszych szkoły podstawowej.
 5. W środę 11 września mija 18 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach terroru i reżimów totalitarnych oraz pomódlmy się w intencji pokoju, wzajemnego zrozumienia i poszanowania w Europie i w naszej Ojczyźnie.
 6. W piątek, 13-sty dzień miesiąca, po Mszy św. wieczorowej tradycyjnie wyruszy Procesja Fatimska ulicami naszego miasta. Tym razem pójdziemy ulicami: 11-go listopada, Majora Zenona, Bialską, Traugutta, 1-go Maja i Berka Joselewicza. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej procesji z figurą Matki Bożej. Jest to już przedostatnia procesja w tym roku. Na procesję prosimy zabrać już lampiony.
 7. W sobotę, 14-go września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, upamiętniające odnalezienie przez św. Helenę relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus.
  W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła, czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Z racji tego święta warto uporządkować na jesień otoczenie przydrożnych krzyży. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00, po każdej Mszy św. ucałujemy Krzyż z drzewa oliwnego, przywieziony przez pielgrzymów z Ziemi św. Krzyż ten był wniesiony przez pielgrzymów na Golgotę i do Grobu Pańskiego, są w nim również cząstki Ziemi Świętej.
 8. W związku ze Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego powstała ogólnopolska, modlitewna inicjatywa POLSKA POD KRZYŻEM. Nasza parafia również włącza się w tę akcję. Zapraszamy do kościoła w sobotę na godz. 17.00. Rozpoczniemy od Adoracji Najświętszego Sakramentu i odmówienia różańca. Po Mszy św. wieczorowej pójdziemy na Rynek Miejski, gdzie będziemy publicznie adorowali krzyż, tam również będzie możliwość ucałowania Krzyża z Ziemi Świętej. Prosimy zabrać ze sobą krzyże, które wiszą w naszych domach i mieszkaniach oraz lampiony.
 9. Parafia Trójcy Świętej, w ramach tej inicjatywy, organizuje wyjazd do Włocławka na lotnisko. Wyjazd w sobotę 14 września o godz. 4. Zapisy przyjmuje ks. Radosław z parafii Trójcy Świętej. Telefon dostępny w zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę, 15 września, po Mszy św. sprawowanej o godz. 12.00, ks. Jacek zaprasza uczniów klas VIII wraz z rodzicami, na spotkanie rozpoczynające przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 11. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej wieczorowej, zapraszamy pątników na spotkanie po pielgrzymkowe.
 12. Starosta Powiatu Łosickiego Katarzyna Klimiuk serdecznie zaprasza na Dożynki Powiatowe, które odbędą się za tydzień 15 września w Sarnakach. Uroczysty Przemarsz Korowodu Dożynkowego, prezentacja wieńców oraz ceremonia dzielenia się chlebem to stałe elementy Dożynek Powiatowych.
 13. Ksiądz Jacek razem z Panem Organistą zapraszają na próbę parafialnego chóru w czwartek o godz. 19.00 w salce katechetycznej. Zapraszamy na tę próbę nowe osoby, które chciałyby śpiewać na chwałę Pana. Próby scholi są w piątek po wieczorowej Mszy św.
 14. W czwartek 26 września, we wspomnienie NMP Leśniańskiej, z naszej parafii wyruszy Biegowa Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej. Przewodnikiem tej pielgrzymki będzie ks. Paweł, on także udziela bliższych informacji.
 15. Członkowie Arcybractwa Straży Honorowej po Mszy Św., przed kościołem, rozprowadzają kalendarze na rok 2020. Zachęcamy do zakupu.
 16. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności + Dorota Biernacka i Zygmunt Owczarczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..
 17. Naszym Parafianom i Gościom życzymy udanego tygodnia i korzystania z ostatnich ciepłych dni tego lata. Szczęść Boże.

 

(Czytany w sumie: 549 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie