OGŁOSZENIA 24. Niedziela Zwykła – 15.09.2019r.

14 września 2019
OGŁOSZENIA   24. Niedziela Zwykła – 15.09.2019r.
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny. Każdego dnia na wieczorowej Mszy św. będziemy modlili się za ludzi młodych, rodziców i wychowawców.
  2. W ubiegły piątek powróciła z Turcji Parafialna Pielgrzymka śladami św. Pawła. Nasi pielgrzymi modlili się w intencji naszej parafii szczególnie w Efezie, gdzie Matka Boża spędziła ostatnie lata swojego ziemskiego życia oraz przy grobie św. Jana Apostoła i św. Filipa Apostoła.
  3. Wczorajsza uroczystość Podwyższenia Krzyża Św. była okazją do publicznej, uroczystej adoracji Krzyża w ramach ogólnopolskiej akcji Polska pod Krzyżem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tej modlitwy na naszym rynku szczególnie za świadectwo naszej wiary w moc krzyża.
  4. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej ks. Paweł zaprasza pielgrzymów i sympatyków Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej.
  5. W środę wypada Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Polskiej Młodzieży. Zapraszamy na wieczorową Mszę św. dzieci, młodzież oraz rodziców i nauczycieli. Za przyczyną św. Stanisława będziemy prosili Boga o świętość dla młodego pokolenia. Ksiądz Paweł zaprasza Rodziców Ministrantów na specjalne dla nich spotkanie po Mszy św. wieczorowej. Na spotkaniu będzie możliwość zapisania nowych kandydatów na ministrantów.
  6. W najbliższy czwartek wypada Trzeci Czwartek Miesiąca. Przed wieczorową Mszą św. Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II i możliwość ucałowania relikwii. Zachęcamy do składania intencji do nowenny. Msza św. wieczorowa sprawowana będzie w intencji uczestników nowenny oraz w intencjach zapisanych na kartkach.
  7. 26 września w dzień Wspomnienia Matki Bożej Leśniańskiej organizujemy Pierwszą Biegową Pielgrzymkę do Leśnej Podlaskiej. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej: losice.eu. Wszelkich informacji udziela również ks. Paweł.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marian Derkacz, Marian Uziębło, Ewa Jednoczko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..
  9. Naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa a solenizantom i jubilatom wielu łask Bożych. Szczęść Boże.
(Czytany w sumie: 353 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie