OGŁOSZENIA 25. Niedziela Zwykła – 22.09.2019

21 września 2019
OGŁOSZENIA 25. Niedziela Zwykła – 22.09.2019
 1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje nam Chrystus, pozwala bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.
 2. Ojciec Święty Franciszek ogłosił miesiąc październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, o czym słyszeliśmy w liście Księży Biskupów. Już dzisiaj zastanówmy się w jaki sposób możemy odpowiedzieć na wezwanie Ojca Świętego.
 3. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Ojca Pio, stygmatyka, który posiadał zdolność czytania w ludzkich myślach. Był on również cenionym spowiednikiem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za przyczyną tego świętego oraz do skorzystania tego dnia ze spowiedzi.
 4. We wtorek po wieczorowej Mszy św. spotkanie Pierwszej Grupy Kandydatów do Bierzmowania z klasy 8. Zaprasza ks. Jacek.
 5. W środę po wieczorowej Mszy św. spotkanie z Rodzicami i Dziećmi klas 3., przygotowującymi się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. Zaprasza ks. Paweł.
 6. W czwartek Liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej Leśniańskiej. Tego dnia o godz. 15.00 odmówimy w kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Bezpośrednio po Koronce rozpocznie się Pierwsza Biegowa Pielgrzymka z Łosic do Leśnej Podlaskiej. Odważnych zapraszamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce, pozostałych do tego aby pomachać odważnym. Zaprasza ks. Paweł.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z Rodzicami i Uczniami klas 7. Na tym spotkaniu młodzież rozpocznie dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania w Drugiej Grupie Kandydatów do przyjęcia tego sakramentu. Zaprasza ks. Jacek.
 8. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze przy parafii i na cmentarzu.
 9. W niedzielę 6 października Ksiądz Biskup zaprasza do Pratulina na Pielgrzymkę Mężczyzn. Planujemy z naszej parafii wyjazd autokarem do Pratulina. Zapraszamy ojców z synami, dziadków z wnukami i w ogóle mężczyzn. Zapisy dzisiaj i przez cały tydzień u ks. Pawła. Program tej jednodniowej pielgrzymki jest bardzo ciekawy i dostosowany do męskiej pobożności. Może warto spędzić z synem jeden dzień na tej pielgrzymce.
 10. Kolejny Zygmuntowski Wieczór Chwały planujemy na sobotę 12 października.
 11. Sprawy Gospodarcze.
  – Ksiądz Dziekan bardzo dziękuje strażakom OSP Łosice za podcięcie i usunięcie suchych gałęzi na wszystkich drzewach na cmentarzu. Pracowało wielu strażaków i było to bardzo trudne.
  – Bardzo dziękuje również mieszkańcom Świniarowa na czele z Radnym Parafialnym Panem Stefanem Fiłatiukiem za wykoszenie trawy na nowej części cmentarza.
  – W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy prace przy ułożeniu instalacji automatycznego nawadniania wokół kościoła. Długotrwała susza i rosnący wokół kościoła drzewostan spowodowały, że roślinność wokół kościoła zaczęła nam wysychać. Elektroniczne zraszacze i linie kropelkowego nawadniania powinny temu zaradzić. Pełny efekt zobaczymy zapewne dopiero na wiosnę.
  – Trwają również prace na cmentarzu. Kładziemy kostkę na kolejnej alejce. Postawiliśmy 60 pieczar oraz szykujemy miejsce na Grób Dzieci Utraconych w nowej części cmentarza.
 12. Bóg zapłać za ofiarę na Misje – KŻRK zel. Anna Soczewka – 110 zł.
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Zbigniew Kucewicz, pogrzeb w poniedziałek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..
 14. Studentom z naszej parafii, na czele z ks. Sebastianem, przypominamy, że wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć.  Nowy Rok Akademicki już za pasem. A dla nas wszystkich prosimy o Boże Błogosławieństwo.
(Czytany w sumie: 439 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie