OGŁOSZENIA 26. Niedziela Zwykła – 29.09.2019

28 września 2019
OGŁOSZENIA 26. Niedziela Zwykła – 29.09.2019
 1. W ubiegły czwartek ponad 50 osób wzięło udział w Pierwszej Biegowej Pielgrzymce do Leśnej Podlaskiej. Wczoraj bezpiecznie i szczęśliwie powróciła nasza Autokarowa Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej.
 2. Dzisiaj po sumie spotkanie z Rodzicami i Uczniami klas siódmych. Jest to rozpoczęcie dalszego przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 3. Od jutra Msze św. wieczorowe sprawowane będą o godz. 17.00. Tym samym kancelaria księży będzie czynna od wtorku do piątku w godzinach 30 – 16.30. Kancelaria Pana Organisty od wtorku do piątku w godzinach 15.45 – 16.45. Przypominamy również, że korzystanie z kancelarii parafialnej może być utrudnione wtedy, kiedy są nabożeństwa. Niedzielne Msze św. wieczorowe o godz. 18.00.
 4. We wtorek 1 października w kościele i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy odmawianie różańca. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwie Październikowym o godz. 16.30, a w niedziele o 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach. Odmawiając jedną części różańca, czyli pięć tajemnic, w sposób ciągły, możemy uzyskać odpust zupełny.
 5. Pierwszego października różaniec odmówimy w intencji polecanych w wypominkach, w tej intencji będzie również odprawiona wieczorowa Msza św. Różaniec poprowadzi młodzież klas ósmych. Po Mszy św. spotkanie młodzieży klas ósmych jako przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 6. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. W Pierwszą Niedzielę Adoracja i zmiana Tajemnic Różańcowych po sumie a różaniec o godz.17.30.
 7. W piątek po wieczorowej Mszy św. ks. Jacek zaprasza osoby pełniące posługę lektora w naszej parafii oraz tych, którzy chcieliby czytać Słowo Boże i Modlitwę Wiernych w czasie Mszy św. Planujemy stworzyć w naszej parafii Zespół Liturgiczny. Zapraszamy do zapisania się do tego Zespołu. Informacje u ks. Jacka.
 8. W przyszłą niedzielę, za tydzień w Pratulinie Pielgrzymka Mężczyzn. Autokar z naszej parafii wyjedzie do Pratulina o godz. 9.00. Zachęcamy mężczyzn do zapisywania się w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.
 9. Miesiąc październik zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka jest Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Z tej racji w przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. Jana Ślepowrońskiego, pochodzącego z naszej diecezji. Ks. Jan obecnie pracuje na Ukrainie w parafii św. Antoniego w Wińkowcach w diecezji kamieniecko-podolskiej. Misjonarz wygłosi do nas Słowo Boże oraz zbierze ofiary do puszek jako nasz wkład w dzieło misyjne Kościoła.
 10. Wielkimi krokami zbliża się miesiąc listopad. Już dzisiaj zwracamy się z prośbą o uporządkowanie grobów na cmentarzu. Prosimy nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Na ołtarzach bocznych i na ostatnich ławkach wyłożone są już specjalne kartki wypominkowe z porządkiem nabożeństw 1 i 2 listopada na naszym cmentarzu. Porządek nabożeństw odcinamy i zostawiamy sobie a wypełnione kartki możemy złożyć w zakrystii lub wrzucić na tacę. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się przez cały następny rok. Pokażmy dzieciom jak wypełniać kartki wypominkowe, tak aby kiedyś i one zamówiły roczną modlitwę w naszej intencji.
 11. W zakrystii są do nabycia książkowe Kalendarze Rolników.
 12. Sprawy Gospodarcze.
  – Dzisiaj ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze przy parafii i na cmentarzu. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb. W przyszłym miesiącu taca w ostatnią niedzielę miesiąca będzie już na ogrzewanie kościoła.
  – Uczestnicy Parafialnej Pielgrzymki do Turcji ufundowali dla naszej parafii naczynie, które służy do podawania kadzidła. Łódka, bo tak to naczynie się nazywa, stoi przed ołtarzem, dla porównania obok stoi łódka, której używaliśmy do tej pory.
 13. Bóg zapłać za ofiarę na kostkę na cmentarzu 200 zł z ul. Majora Zenona oraz na Misje – KŻRK zel. Elżbieta Głuchowska – 130 zł.
 14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Helena Małyska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…..
 15. Jeszcze raz zapraszamy wszystkich na Nabożeństwo Różańcowe od wtorku.
(Czytany w sumie: 393 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie