OGŁOSZENIA 28. Niedziela Zwykła – 13.10.2019

12 października 2019

28. Niedziela Zwykła – 13.10.2019 r.

  1. W całej Polsce dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Jak słyszeliśmy w liście Konferencji Episkopatu Polski swoimi ofiarami możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecamy dzisiejszą kwestę życzliwości parafian. Przed kościołem młodzież z KSM-u będzie zbierała ofiary do specjalnych skarbonek.
  2. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom Procesji Fatimskich w tym roku. Od maja do października, każdego trzynastego dnia miesiąca, procesje gromadziły nadzwyczajnie wiele osób. Dzisiaj zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. wieczorowej Procesja Fatimska pójdzie ulicami: Rynek, Międzyrzecką i Narutowicza. Bardzo prosimy aby zabrać ze sobą lampiony. Dzisiaj nie będzie Nabożeństwa Różańcowego przed Mszą św. – różaniec odmówimy w czasie procesji.
  3. Jutro Dzień Edukacji Narodowej – czyli Dzień Nauczyciela. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas Nabożeństwa Różańcowego. Nie zapomnijmy złożyć życzeń naszym nauczycielom oraz pomodlić się za zmarłych nauczycieli i wychowawców.
  4. W środę, 16 października, przypada rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie za przyczyną św. Jana Pawła II, największego autorytetu XX wieku, człowieka, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości”. Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II w najbliższy czwartek. Nowennę odmówimy w czasie różańca. Po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii Świętego Papieża.
  5. W piątek, 18 października, wypada liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na różaniec i wieczorową Mszę św. mieszkających na terenie naszej parafii lekarzy, pielęgniarki i pracowników Służby Zdrowia z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta. W piątek po wieczorowej Mszy św. zapraszamy również Zespół Liturgiczny na kolejne spotkanie. Zapraszamy na to spotkanie chętnych, którzy chcieliby czytać Słowo Boże w czasie Mszy św.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny, który w tym roku, na prośbę Papieża Franciszka, ma szczególny charakter. W przyszłą niedzielę, naszą modlitwą, a także materialną ofiarą składaną na tacę, będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych.
  7. Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Rozstawiliśmy już duże pojemniki z wodą przy bramach cmentarza. Strażacy Ochotnicy napełnią zbiorniki wodą. Bardzo prosimy aby po skorzystaniu z wody uważnie zakręcić kran, tak aby nie marnować wody. Zachęcamy również do systematycznego porządkowania grobów, segregowania odpadów oraz do składania kartek wypominkowych. Modlitwę za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach rozpoczniemy na cmentarzu już we wtorek 29 października od godz. 15.00. W tym roku 2 listopada wypada w dzień wolny od pracy, dlatego planujemy tego dnia dodatkową Mszę św. na cmentarzu o godz. 12.00.
  8. Bóg zapłać za ofiarę na misje – KŻRK zel. Salwina Lipińska – 100 zł
  9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: Longina Wawryniuk – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….
  10. Naszym Parafianom życzymy Bożego Błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Pamiętamy w tym tygodniu szczególnie o Pracownikach Oświaty i Służby Zdrowia.
(Czytany w sumie: 26 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie