OGŁOSZENIA 29. Niedziela Zwykła – 20.10.2019

19 października 2019
OGŁOSZENIA 29. Niedziela Zwykła – 20.10.2019
 1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Powszechnym Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka. Zachęcamy do modlitwy w intencji misji i misjonarzy; zakonnych i świeckich. Dzisiaj terenem misyjnym jest również Europa. To stosowny czas, aby przypomnieć sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne każdego członka Kościoła. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam także, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na materialną pomoc misjom i misjonarzom. Przez cały tydzień w czasie nabożeństw różańcowych będziemy omadlać dzieła misyjne Kościoła.
 2. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wyłożone są specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu Miłosierdziu w modlitwie Kościoła przez cały rok. Wypełnione kartki, po odcięciu części informacyjnej, możemy składać w zakrystii lub złożyć na tacę. Na wszystkich drzwiach kościoła wywieszony jest porządek modlitw za zmarłych w kościele i na cmentarzu, prosimy o zapoznanie się z tym programem, są pewne zmiany związane z tym, że 2 listopada wypada w dzień wolny od pracy.
 3. Wiele osób już uporządkowało groby najbliższych, dziękujemy za tę troskę. Również wiele osób uporządkowało zarezerwowane, puste kwatery. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Zostało jednak jeszcze wiele zarośniętych kwater. Wszyscy chcemy, aby nasz cmentarz na święta był czysty i zadbany. Bardzo prosimy, aby wyrzucać śmieci do śmietników, a w śmietnikach odpadki dokładnie segregować zgodnie z napisami. Wrzucenie odpadów gdziekolwiek dodaje pracy obsłudze cmentarza, a tej pracy teraz i tak mają bardzo dużo. Może się zdarzyć, że ktoś się zapomni, zwłaszcza nie z naszej parafii, wrzuci odpady nie do tego boksu, delikatnie zwróćmy takiej osobie uwagę, że na naszym cmentarzu śmieci segregujemy. Generujemy ogromne ilości odpadów na cmentarzu w tych dniach.
 4. Modlitwę za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach rozpoczniemy we wtorek za tydzień 29 października o godz. 15.00. Na cmentarzu odmówimy koronkę i różaniec z czytaniem już tegorocznych kartek wypominkowych. Chcemy, aby Ci, którzy w tym czasie porządkują groby, wspólnie pomodlili się za zmarłych. Planujemy również 2 listopada o godz. 12.00 Mszę św. na cmentarzu w czasie której poświęcimy Grób Dzieci Utraconych.
 5. W środę spotkanie rodziców i dzieci z klas III przygotowującymi się do I Komunii św.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami uczniów klas VIII, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. Za tydzień w niedzielę zmiana czasu – śpimy dłużej.
 8. Za tydzień również wypada Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarczy przy parafii i na cmentarzu. Zwracamy się z prośbą do naszych parafian aby przy okazji tacy gospodarczej uwzględnić również sezon grzewczy w kościele, który już za chwilę się rozpocznie.
 9. Sprawy Gospodarcze.
  Ławki, które stały przed kościołem zostały zabezpieczone na sezon zimowy, wrócą na swoje miejsce na wiosnę. Dziękujemy Dyrekcji i Uczniom Szkoły nad Jeziorkiem za demontaż ławek. Już wkrótce zawiesimy kotary w drzwiach. Zmieniliśmy już wykładzinę w prezbiterium na zimową.
  Dziękujemy Strażakom Ochotnikom z Łosic za napełnienie dużych zbiorków na wodę na cmentarzu. Przedsiębiorcy z Łosic za wypożyczenie tych zbiorników, a ślusarzowi za dorobienie wygodnych kranów do tych zbiorników.
  – dobiegają końca prace przy Grobie Dzieci Utraconych na nowej części cmentarza.
  – ułożyliśmy również kostkę na kolejnej alejce na cmentarzu.
 10. Bóg zapłać za ofiarę na kostkę na cmentarzu – 150 zł z ul. Majora Zenona.
 11. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności Ryszard Dziedzic – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….
 12. Naszym Parafianom i Gościom życzmy pogody ducha na jesienne, pochmurne dni oraz przypominamy za tydzień w niedzielę zmiana czasu – śpimy dłużej -:)
(Czytany w sumie: 102 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie