OGŁOSZENIA 30. Niedziela Zwykła – 27.10.2019

26 października 2019
OGŁOSZENIA 30. Niedziela Zwykła – 27.10.2019

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE
30. Niedziela Zwykła – 27.10.2019 r.

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela października – miesiąca różańcowego. W czwartek kończymy Nabożeństwa Różańcowe. Nie odkładajmy jednak różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Zapraszamy dzieci szczególnie w środę, prosimy aby zabrały do kościoła podpisane wyklejanki.
 2. We wtorek, środę i w czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy na cmentarzu od godz. 15.00 przy kaplicy. Odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Różaniec z czytaniem tegorocznych kartek wypominkowych. Będzie to modlitewne przygotowanie do uroczystości na cmentarzu.
 3. W piątek 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze św. w kościele: 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. O godz. 11.40 od dolnej bramy cmentarza wyruszy procesja modlitewna po cmentarzu. Po procesji Msza św. Mszy św. za zmarłych polecanych w wypominkach przewodniczył będzie Kan. Wojciech Hackiewicz, pochodzący z naszej parafii. Po Mszy św. poświęcenie nowych pomników nagrobnych. Nabożeństwo z racji Pierwszego Piątku Miesiąca przed wieczorową Mszą św. O godz. 19.30 zapraszamy na procesję z różańcem po cmentarzu. Różaniec poprowadzi młodzież z KSM-u.
 4. Dobrze, że zapalamy znicze i stawiamy kwiaty na grobach bliskich, ale niepomiernie ważniejsza jest nasza modlitwa, pobożny udział w procesji po cmentarzu i komunia św. to najcenniejsze dary, które możemy ofiarować naszym bliskim, wszystko inne to tylko dodatek. Znicze i kwiaty bez modlitwy są pustym znakiem.
 5. Informacje porządkowe na Wszystkich Świętych: przy każdej bramie cmentarza już są rozstawione pojemniki z wodą od jutra będą przenośne toalety ToiToi-e. Bardzo dziękujemy za wypożyczenie pojemników oraz strażakom za zatankowanie wodą. Prosimy aby po skorzystaniu zakręcać kran. Na parkingach strażacy z OSP Łosice i Meszki będą kierowali ruchem, prosimy o podporządkowanie się ich zaleceniom oraz parkowanie samochodów z maksymalnym wykorzystaniem miejsca. Będzie również możliwość, dzięki życzliwości Pana Burmistrza, parkowania na terenie Targowicy Miejskiej oraz na
  Targowej. Ruch na parkingu w tych dniach będzie jednokierunkowy.
 6. W sobotę 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy w czyśćcu oczekują zbawienia. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, po Mszy Nabożeństwo z racji Pierwszej Soboty, 9.00 po Mszy św. procesja za zmarłych wokół kościoła. O godz. 12.00 Msza św. na cmentarzu, której przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda, po Mszy św. poświęcenie Grogu Dzieci Utraconych. Wieczorem o godz. 17.30 koronka do Bożego Miłosierdzia na cmentarzu i o godz.18.00 Msza św. Nie ma Mszy św. wieczorowej w kościele.
 7. Przez cały listopad zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączoną z czytaniem kartek wypominkowych, w dni powszednie o godz. 16.40. W poszczególne dni będziemy zapraszali kolejne ulice i miejscowości. Kolejność czytania kartek podamy w najbliższą niedzielę.
 8. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.
 9. Za tydzień w niedzielę będziemy gościli w naszej parafii przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego z Siedlec. Wygłoszą Słowo Boże i zbiorą ofiary na utrzymanie WSD.
 10. Przyszła niedziela to również Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po sumie miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych oraz spotkanie członków i zelatorów KŻR. Natomiast modlitwa za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach przed wieczorową Mszą św.
 11. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze na cmentarzu i przy kościele oraz na ogrzewanie kościoła w miesiącach zimowych.
 12. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze. Bezimienna z ul. Majora Zenona – 200 zł, bezimienna z ul. Targowej 200 zł. KŻRK zel. Terlikowska Anna – 140 zł na Misje. Bóg zapłać
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności +Jan Gałecki – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….
 14. Odwiedzającym nasz cmentarz i wybierającym się na inne cmentarze życzymy bezpiecznych dojazdów
  i powrotów do domu.
(Czytany w sumie: 604 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie