OGŁOSZENIA 32. Niedziela Zwykła – 10.11.2019

12 listopada 2019
OGŁOSZENIA 32. Niedziela Zwykła – 10.11.2019

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE
32. Niedziela Zwykła – 10.11.2019 r.

 1. Dzisiejsza listopadowa niedziela kieruje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. W tych dniach częściej i chętniej nawiedzaliśmy cmentarz i modliliśmy się za zmarłych. Przez pierwsze osiem dni listopada mogliśmy zyskać odpust zupełny dla zmarłych. Niespodziewanie dużo osób uczestniczyło w porannych
  i wieczorowych Mszach św. i modliło się za zmarłych na cmentarzu lub na cmentarzu przykościelnym. Dziękujemy za tak liczny udział. Koronka do Bożego Miłosierdzia z czytaniem kartek wypominkowych codziennie o godz. 16.40, w niedzielę 17.40. Zapraszamy mieszkańców kolejnych ulic i miejscowości naszej parafii do wspólnej modlitwy. Kolejność czytanych kartek wywieszona jest na drzwiach kościoła, tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapraszamy.
 2. W całym Kościele Powszechnym obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Trudno nam sobie to wyobrazić, ale są miejsca na świecie, gdzie ludzie cierpią i oddają życie za to, że wierzą w Chrystusa. Po Mszy św. składając dobrowolną ofiarę do puszki możemy, za pośrednictwem organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, wesprzeć materialnie Kościoły prześladowane.
  W czasach gdy Kościół w Polsce był prześladowany przez reżim komunistyczny, inne Kościoły wspierały nas materialnie. Teraz przyszła kolej na nas, to my pomagamy tym kościołom, które są prześladowane na całym świecie.
 3. Jutro wypada 11 listopada, 101 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej i na Eucharystię w Intencji Ojczyzny o godz. 30, przewodniczył jej będzie ks. Mariusz Zaniewicz – pracownik Kurii Diecezjalnej w Siedlcach. Chcemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski. Swoje zaproszenie na tę uroczystość kieruje do nas Starosta Łosicki Katarzyna Klimiuk oraz Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz.
  Przez 123 lata Polacy marzyli o niepodległej Polsce, zachęcamy do wspólnego dziękczynienia za wolną Polskę i za to, że nie musimy już śpiewać “Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”.
 4. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z Rodzicami uczniów klas siódmych, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. O godz. 15.00 Msza św. wypominkowa w Meszkach.
 5. Również w przyszłą niedzielę wypada Światowy Dzień Ubogich, z tej racji ofiary składane na tacę, za tydzień, przeznaczone będą na Caritas Diecezjalną.
 6. Drugiego listopada na terenie naszej parafii w Meszkach spłonął doszczętnie dom mieszkalny Państwa Jaszczuków. Jako wspólnota parafialna chcemy włączyć się w akcję pomocy pogorzelcom. Zachęcamy do tego, aby wesprzeć pokrzywdzonych za pośrednictwem specjalnego subkonta, które jest dostępne na stronach Urzędu Miasta lub składając dobrowolną ofiarę do puszki po mszach św. za tydzień. Nigdy nie wiadomo kogo dotknie pożoga pożaru, obyśmy my nie musieli korzystać z tej formy pomocy, ale pomagali tym, którzy tej pomocy potrzebują.
 7. Z myślą o naszych parafianach przygotowaliśmy Ścienny Kalendarz Parafialny na rok 2020, ozdobiony zdjęciami z wydarzeń, które wspólnie przeżywaliśmy w ubiegłym roku w naszej parafii. Taki kalendarz będziemy mogli nabyć w niedzielę 24 listopada po każdej Mszy św. Jest on również już dostępny w zakrystii.
 8. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Zofia Głuchowska, Michał Pietruczuk, Eugenia ….. – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….
 9. Naszym Parafianom i Miłym Gościom życzymy, Bożego Błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień
  i przypominamy, że Adwent w tym roku rozpoczyna się dość późno, bo dopiero 1 grudnia.
(Czytany w sumie: 200 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie