OGŁOSZENIA 33. Niedziela Zwykła – 17.11.2019

17 listopada 2019
OGŁOSZENIA 33. Niedziela Zwykła – 17.11.2019

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE
33. Niedziela Zwykła – 17.11.2019 r.

 1. Dziś przeżywamy 33. Niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że Rok Liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, czyli na Paruzję. Znaki końca świata, o których mówi Ewangelia jak ulał pasują do dzisiejszych czasów. Pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem na końcu wieków.
 2. Dzisiaj wypada Światowy Dzień Ubogich. Ofiary składane na tacę przeznaczone są dla najbardziej potrzebujących, którym pomaga Caritas.
 3. Drugiego listopada na terenie naszej parafii w Meszkach spłonął doszczętnie dom mieszkalny Państwa Jaszczuków. Jako wspólnota parafialna chcemy włączyć się w akcję pomocy pogorzelcom. Po Mszy św. Młodzież z KSM-u będzie zbierała dobrowolne ofiary do puszek, w ten sposób możemy wesprzeć rodzinę dotkniętą tym kataklizmem. W Urzędzie Miasta jest uruchomione specjalne subkonto na które możemy dokonywać celowe wpłaty.
 4. O godz. 15.00 Msza św. wypominkowa w Meszkach.
 5. W czwartek w liturgii wypada Wspomnienie Ofiarowania NMP. To wspomnienie ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych. Będziemy prosili również o powołania zakonne z naszej parafii.
 6. W piątek wypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Na wieczorowej Mszy św. będziemy dziękowali Panu Bogu za dar słuchu muzycznego, jak również za posługę naszego Parafialnego Chóru oraz Scholi Dziecięcej. Oprawę muzyczną tej Mszy św. poprowadzi nasza Scholka Dziecięca “Aniołki Zygmunta”. Już dzisiaj dziękujemy im, na ręce Pana Organisty, za trud wkładany w przygotowanie oprawy muzycznej w naszej wspólnocie parafialnej. Jednocześnie zachęcamy aby ci, którzy mają słuch muzyczny zapisali się do naszego chóru, a dzieci i młodzież do scholki. Wystarczy zgłosić się do Pana Organisty. Zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę, po sumie spotkanie z Rodzicami uczniów klas ósmych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 8. Za tydzień Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze w naszej parafii oraz ogrzewanie kościoła w sezonie zimowym.
 9. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach, codziennie o godz. 16.40, niedziela 17.40. Kolejność ulic i miejscowości na drzwiach kościoła, na tablicy ogłoszeń oraz w internecie.
 10. W tym tygodniu Pan Organista rozpocznie roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny do rodzin naszej parafii. Przypominamy, że opłatki dostarcza tylko Pan Organista, według ogłoszonego w niedzielę porządku. Tylko te opłatki są poświęcone. Jeżeli mamy opłatki z innego źródła nie są one poświęcone i nie powinno się nimi dzielić przy stole wigilijnym. Ofiary składane przy tej okazji są rodzajem zwrotu kosztów oraz trzynastej pensji na utrzymanie organisty w naszej parafii. W tym tygodniu Pan Organista odwiedzi mieszkańców:
 11. poniedziałek od godz. 9 Świniarów i Kolonia,  ul. Białostocka i Podmiejska
  od godz. 1730 bloki – Sienkiewicza 3 i 5
  wtorek od godz. 9 Jeziory, Chotycze i Kolonie
  od godz. 1730 bloki – Sienkiewicza 1, 4, 6, 6A
  środa od godz. 9 Toporów, Meszki, domy na ul. Bialskiej
  od godz. 1730 bloki – Majora Zenona 2 i 4
  czwartek od godz. 12 ul. Błonie, Handlowa, 1 Maja, Moniuszki,
  św. Stanisława, Traugutta
  od godz. 1730 bloki – Sienkiewicza 6B i Majora Zenona 6
  piątek od godz. 12 domy na ul. Międzyrzeckiej, Asza, Rynek, Sokołowska, Spółdzielcza, Kilińskiego, Krótka
  sobota od godz. 9 ul. Targowa, Krzywa, Radzyńska, Miodowa, Miła, Spokojna, Leśna, 1000-lecia
 12. Najbliższy Zygmuntowski Wieczór Chwały w naszej parafii planowany jest na sobotę 7 grudnia.
 13. W maju i czerwcu 2020 roku planujemy dwie pielgrzymki do Ziemi Świętej. Jedna dla tych, którzy chcą pielgrzymować do Ziemi Świętej drugi raz – ta ma program rozszerzony, dziesięciodniowy. Druga pielgrzymka dla tych, którzy wybierają się do Ziemi Świętej pierwszy raz. Jeszcze w tym miesiącu podamy szczegółowe programy oraz będzie możliwość zapisów.
 14. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: Elżbieta Tymoszuk, Marianna Domosud, Danuta Klimiuk – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….
 15. Naszym Parafianom życzymy, Bożego Błogosławieństwa oraz wiele ciepła w najbliższych dniach.

 

(Czytany w sumie: 438 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie