OGŁOSZENIA 34. Niedziela Zwykła – 24.11.2019

24 listopada 2019
OGŁOSZENIA 34. Niedziela Zwykła – 24.11.2019

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE
34. Niedziela Zwykła – 24.11.2019 r. – Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Wczoraj w Kawiarence Parafialnej odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla ministrantów i scholki dziecięcej. Ksiądz Dziekan bardzo dziękuje rodzicom i Panu Sławkowi za pomoc w organizacji tej zabawy.
 2. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest ona ostatnim mocnym akordem Roku Liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej Liturgii Kościoła obchodzimy tę uroczystość w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
 3. Przygotowania do Pierwszej Komunii św. w naszej diecezji, od tego roku, będą trwały trzy lata. Dzieci wraz z rodzicami, przez pierwsze dwa lata, będą uczestniczyły w specjalnych spotkaniach. W najbliższą środę zapraszamy Rodziców i Dzieci klas pierwszych na godz. 17.00 do kościoła, będzie to rozpoczęcie trzyletniego cyklu przygotować do Pierwszej Komunii św.
 4. W sobotę 30 listopada Dzień Skupienia Zelatorów Kół Żywego Różańca z naszej parafii i całego dekanatu. W programie konferencja, różaniec i Msza św. Początek godz. 10.00.
 5. W sobotę wypada Święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Na pamiątkę Jego śmierci, są tak zwane, krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Andrzejki w tym roku wyjątkowo wypadają w ostatni dzień przed Adwentem.
 6. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy już ADWENT, jest to również Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przypominamy, że nasza polska tradycja nakazuje zakończyć zabawy andrzejkowe o północy z soboty na niedzielę. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą 15, 16 i 17 grudnia, przewodniczył im będzie ks. Franciszek Klebaniuk proboszcz parafii Kożuszki.
 7. Po Mszy św. Młodzież z KSM-u, przy stoliku będzie rozprowadzała nasze Parafialne Kalendarze na rok 2020. Kalendarz zawiera zdjęcia z uroczystości, które wspólnie razem przeżywaliśmy w ubiegłym roku. Całkowity zysk z tego kalendarza przeznaczamy na organizację półkolonii w czasie ferii zimowych. Zachęcamy do nabycia Parafialnego Kalendarza na rok 2020.
 8. Małżeństwa sakramentalne, które chciałyby wstąpić do wspólnoty Domowego Kościoła prosimy o zgłaszanie się do ks. Jacka.
 9. W tym tygodniu Pan Organista dostarczy do naszych rodzin poświęcone opłatki na stół wigilijny w/g następującego porządku: (na dole strony). Gdyby z jakiegoś powodu opłatki nie dotarły do naszej rodziny, prosimy o indywidualne zgłoszenie się do Pana Organisty lub do zakrystii.
 10. Do końca listopada zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego z czytaniem kartek wypominkowych przed wieczorową Mszą św. Zapraszamy mieszkańców ulic i miejscowości – grafik na drzwiach kościoła.
 11. Sprawy gospodarcze. W ubiegłym tygodniu nasza parafia zakupiła z ofiar, które złożyliśmy do puszek w ubiegłą niedzielę, drewniany dom w bardzo dobrym stanie. Dom ten, dzięki zaangażowaniu Pana Sołtysa i mieszkańców Meszek został już przeniesiony i ustawiony w miejscu domu, który spłonął. Pozostała zebrana kwota do puszek została przekazana na zakup najpotrzebniejszych sprzętów.
  – Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca – ofiary, które złożyliśmy na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze w naszej parafii oraz ogrzewanie kościoła w sezonie zimowym. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb i bezimienne wsparcie finansowe prac gospodarczych w parafii.
 12. W maju i czerwcu 2020 roku planujemy dwie pielgrzymki do Ziemi Świętej. Jedna z programem rozszerzonym druga dla tych, którzy jeszcze nie byli w Ziemi Św. Po Mszy św. możemy już zapisywać się na jedną i na drugą pielgrzymkę. W zakrystii do odebrania programy, szczegółowe informacje i karty zgłoszeniowe. Takie karty powinny odebrać również osoby, które wcześniej zgłosiły chęć wzięcia udziału w pielgrzymce jednej i drugiej.
 13. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze przy parafii. Bezimienny ofiarodawca z naszej parafii złożył ofiarę 1 000 zł. Bóg zapłać.
 14. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności Waldemar Rzewuski, którego pogrzeb odbędzie się jutro – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….
 15. Naszym Parafianom i Gościom przypominamy, że czas zabaw andrzejkowych kończy się z soboty na niedzielę. Tymczasem, ten tydzień niech będzie pełen miłych chwil i udanych zabaw.

 

poniedziałek od godz. 1730 bloki na ul. Kościuszki 9 i 11
wtorek od godz. 12 bloki na ul. Międzyrzeckiej, ul. Przeskok, Berka, Przechodnia, Szpitalna
od godz. 1730 bloki na ul. 11 Listopada 14 i Kościuszki 13
środa od godz. 12 domy na ul. 11 Listopada, Majora Zenona, Nowej, Kościuszki
od godz. 1730 bloki na ul. Traugutta 2, Bialskiej 21,
św. Stanisława 2
czwartek od godz. 12 ul. Narutowicza, Myśliwska, Ogrodowa
od godz. 1730 bloki na ul. Bialskiej 23 i 27
piątek od godz. 1730 bloki na ul. Bialskiej 25 i 29

 

(Czytany w sumie: 457 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie