OGŁOSZENIA 1. Niedziela Adwentu – 1.12.2019

30 listopada 2019
OGŁOSZENIA 1. Niedziela Adwentu – 1.12.2019

OGŁOSZENIA
1. Niedziela Adwentu – 1.12.2019r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny i Duszpasterski. Kościół zaprasza nas dzisiaj do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Kościoła przez cały rok. Jak słyszeliśmy w Liście Pasterskim Księdza Biskupa, w tym roku szczególniej będziemy pochylali się nad Tajemnicą Eucharystii.
 2. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Adwent dzieli się na dwie części: pierwsza – do 16 grudnia, będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów, druga – ma służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. W tym czasie, ze szczególną uwagą, wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego czuwania, dlatego obrazy Matki Bożej Szkaplerznej i Przeczystej przez cały Adwent będą odsłonięte. W każdą środę i sobotę o godz. 6.30 zapraszamy, koniecznie z lampionami, na RORATY. W blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie również podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw czy alkoholu. W soboty po roratach dzieci zapraszamy na Roratnie Śniadanie. Śniadania Roratnie przygotowują rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Bóg zapłać za pomoc.
  W najbliższą sobotę do dzieci wybiera się specjalny gość. Zapraszamy na Roraty.
 3. Dzisiaj wypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. O godz. 11.40 Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach, a po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana Tajemnic Różańcowych.
 4. Również we wtorek będziemy modlili się w intencji polecanych w tegorocznych wypominkach w czasie wieczorowej Mszy św. Przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia z czytaniem kartek wypominkowych.
 5. W piątek, 6 grudnia, w liturgii wspominamy św. Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę w Kościele zyskał dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas do szerokiego otwarcia oczu i serca na dzieci, o których bliscy zapomnieli. Zachęcamy do modlitwy za dzieci przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa. Obdarowanym prezentami przypominamy o konieczności podziękowania za prezenty oraz o modlitwie w intencji tych, którzy nas obdarowali.
 6. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa z tej racji. Porządek nabożeństw na tablicy ogłoszeń.
 7. W sobotę zapraszamy na kolejny Zygmuntowski Wieczór Chwały. Uwielbienie Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17.00. Oprawę muzyczną tego wieczoru prowadzą “Aniołki Zygmunta” a samo uwielbienie ks. Sebastian Bisek.
 8. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach zbierane będą ofiary do puszek na ten cel.
 9. W tym tygodniu Pan Organista będzie nosił poświęcone opłatki na stół wigilijny według następującego porządku: (na dole strony). Gdyby z jakieś powodu poświęcone opłatki nie dotarły do naszej rodziny, prosimy zgłosić sie do zakrystii lub bezpośrednio do Pana Organisty.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Józef Bahniuk i Wojciech Kurek – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 11. Naszym Parafianom życzymy aby czas Adwentu, był dobrym czasem oczekiwania na spotkanie z Chrystusem na Boże Narodzenie i na końcu wieków.

 

 

 

 

poniedziałek od godz. 1730 bloki na ul. Narutowicza 51, 45, 45a
wtorek od godz. 1730 bloki na ul. Narutowicza 21, 53, 55
środa od godz. 1730 blok na ul. Narutowicza 21a, 27, 51a

 

(Czytany w sumie: 397 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie