OGŁOSZENIA 2. Niedziela Adwentu – 8.12.2019

7 grudnia 2019
OGŁOSZENIA 2. Niedziela Adwentu – 8.12.2019

OGŁOSZENIA
2. Niedziela Adwentu – 8.12.2019 r.

 1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na Matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada również Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. składając ofiarę do puszek możemy wesprzeć Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Kościół na wschodzie liczy na naszą pomoc.
 3. W adwentowe środy i soboty zapraszamy na Roraty o godz. 6.30. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów. Gdy przychodzimy na Roraty jest ciemno. Od roratniej świecy, która przypomina nam czuwającą Maryję, zapalamy nasze lampiony na znak czuwania i stawania w świetle Słowa Bożego. Atmosfera Rorat jest niepowtarzalna.
  W sobotę szczególnie zapraszamy na Roraty dzieci i młodzież, dla których tradycyjnie po Mszy Świętej przygotowane jest roratnie śniadanie. Wczoraj na śniadaniu w parafialnej kawiarence praktycznie zabrakło miejsc dla dzieci, a i św. Mikołaj miał kłopot czy wystarczy prezentów. Daliśmy jednak radę, a rodzice dzieci pierwszokomunijnych, którzy przygotowali śniadanie, spisali się na medal. Dla dzieci są to niezapomniane wspomnienia na całe życie. Zapraszamy na RORATY w środy i soboty.
 4. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii: 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku. Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo.”
 5. W najbliższą sobotę po wieczorowej Mszy św. katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dziecka. Najbliższy termin chrztu w naszej parafii to Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcje w parafiach naszego dekanatu trwają przez cały Adwent. Przez dwa dni spowiedzi w naszej parafii będzie posługiwało w konfesjonale ok. 30 spowiedników, tak abyśmy nie musieli stać w długich kolejkach. Posługę każdego z tych spowiedników, nasi księża muszą “odpracować” w sąsiednich parafiach. W związku z tym w kancelarii parafialnej, nie zawsze będzie obecny ksiądz, w czasie dyżuru, za co przepraszamy i bardzo prosimy
  o wyrozumiałość. W razie konieczności pozostaje kontakt telefoniczny. Kancelaria Pana Organisty czynna według rozpisanych godzin. Szczegółowy program rekolekcji podamy za tydzień. Będzie on również dostępny na stronie internetowej. Już dzisiaj zapraszamy w przyszłą niedzielę na Adwentowy Wieczór Zadumy do Łosickiego Domu Kultury na godz. 19.00. Tego wieczoru będzie wystawiony spektakl Teatru ES z Siedlec pt.: “Śpiewnik Papieski”, będą to śpiewane teksty Papieża Jana Pawła II.
 7. Na bocznych ołtarzach wyłożone są Torby Miłosierdzia. Każdy z nas robi zakupy na święta, jednak nie wszystkie rodziny stać na większe, świąteczne zakupy. Dlatego zwracamy się z prośbą do rodzin naszej parafii aby zechciały podzielić się zakupami świątecznymi z najbardziej potrzebującymi rodzinami z naszej parafii. Weźmy dzisiaj jedną torbę, lub więcej, robiąc swoje zakupy napełnijmy tę torbę artykułami spożywczymi lub chemią gospodarczą za około 100 zł. Wypełnioną torbę przynieśmy do kościoła w czasie rekolekcji. Parafialny Zespół Charytatywny dostarczy te torby przed świętami do najbardziej potrzebujących rodzin. Jeżeli nie mamy możliwości zrobienia zakupów, obok Toreb Miłosierdzia stoją skarbonki, do których możemy wrzucić dobrowolną ofiarę, Zespół Charytatywny zrobi zakupy za nas. W tym roku, realizując najważniejsze dobre uczynki, postanowiliśmy dostarczyć kilkanaście Toreb Miłosierdzia do siedleckiego więzienia, dla więźniów
  o których nikt nie pamięta w święta. Weźmy dzisiaj Torbę Miłosierdzia i przynieśmy ją w czasie rekolekcji.
 8. Bóg zapłać za indywidualne i zbiorowe ofiary. Bezimienna z ul. Majora Zenona – 200 zł na prace gospodarcze, KŻRK zel. Regina Pietruczuk – 130 zł na Misje. Anonimowy Zakład Pracy z Łosic 1200 zł. Bóg zapłać.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Barbara Roszczak i Zbigniew Korniluk – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 10. Naszym Parafianom życzymy, aby najbliższy tydzień był czasem dobrego przygotowania do rekolekcji oraz spowiedzi rekolekcyjnej.
(Czytany w sumie: 328 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie