OGŁOSZENIA 3. Niedziela Adwentu – 15.12.2019

14 grudnia 2019
OGŁOSZENIA 3. Niedziela Adwentu – 15.12.2019

OGŁOSZENIA
3. Niedziela Adwentu – 15.12.2019 r.

 1. Trzecia Niedziela Adwentu to tzw. Niedziela GAUDETE czyli Niedziela Radości. Radość wynika z bliskiego już spotkania z Panem. Rodzi się jednak pytanie, czy my pragniemy Bożego Narodzenia czy tylko dni świątecznych? Czy jest w nas prawdziwa radość bliskości Boga? Niewątpliwie pomogą nam w tym Adwentowe Rekolekcje czy Roraty. Kościół pozwala, aby dzisiaj adwentowy, fioletowy kolor szat liturgicznych zamienić na różowy.
 2. Rekolekcje Adwentowe, które dzisiaj rozpoczynamy, tradycyjnie będą trwały trzy dni. Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń, na drzwiach wejściowych oraz na parafialnej stronie internetowej. Poniedziałek i wtorek możliwość skorzystania ze spowiedzi. W poniedziałek będzie kilkunastu spowiedników. Również w poniedziałek i we wtorek po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 15.30. Koła Żywego Różańca i Arcybractwo prosimy o czuwanie w czasie adoracji.
  Godziny Mszy św. w poniedziałek i wtorek – 30, 10.30, 15.30, 17.00 i 19.00. Dzieci zapraszamy na 15.30.
 3. Jutro, tzn. w poniedziałek, na Mszy św. o godz. 10.30, udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Prosimy o pomoc w dotarciu osobom chorym i starszym do kościoła. Obłożnie leżących odwiedzimy z komunią św. Miasto 18 XII w środę od godz. 8.00 i wioski 19 grudnia w czwartek od godz. 8.00 – bardzo prosimy aby dzisiaj w zakrystii zapisać chorych, których nie można przywieźć do kościoła. Ostatni dzień rekolekcji  jest dniem Komunii św. Generalnej, połączonej z Odpustem Zupełnym.
 4. Jeszcze dzisiaj w ramach rekolekcji zapraszamy na Adwentowy Wieczór Zadumy do Łosickiego Domu Kultury na godz. 19.00. Będziemy mieli możliwość obejrzeć spektakl w wykonaniu solistów Teatru ES pod tytułem “Śpiewnik Papieski”. Spektakl powstał z wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II. Autorem tekstów jest Karol Wojtyła, muzykę napisał Waldemar Koperkiewicz. Występ Teatru ES daje widzom niezapomniane przeżycia i jest doskonałym dopełnieniem rekolekcyjnych przemyśleń. Zapraszamy dzisiaj do ŁDK na godz. 19.00.
 5. Każde rekolekcje we wspólnocie parafialnej powinny przynieść dobry owoc. Owocem tym może być nasza działalność charytatywna i dobroczynna. Parafialny Zespół Charytatywny, którego celem jest koordynacja dzieł miłosierdzia w naszej parafii, przygotował Torby Miłosierdzia, które są wyłożone na bocznych ołtarzach.
  Każdy z nas robi zakupy na święta, nie wszystkie rodziny jednak stać na większe, świąteczne zakupy. Dlatego zwracamy się z prośbą do rodzin naszej parafii aby zechciały podzielić się zakupami świątecznymi z najbardziej potrzebującymi. Weźmy dzisiaj jedną torbę, lub więcej, robiąc swoje zakupy napełnijmy tę torbę artykułami spożywczymi za ok 100 zł. Wypełnioną torbę przynieśmy do kościoła do końca rekolekcji. Parafialny Zespół Charytatywny dostarczy te torby przed świętami do najbardziej potrzebujących. Jeżeli nie mamy czasu na zakupy możemy złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki na bocznym ołtarzu, Zespół Charytatywny zrobi zakupy za nas. Przy tej okazji zapraszamy chętne osoby do włączenia się w prace Parafialnego Zespołu Charytatywnego.
 6. W środę i sobotę o godz. 6.30 zapraszamy na roraty. W sobotę ostatnie roraty połączone z podzieleniem się opłatkiem z duszpasterzami naszej parafii. Bardzo dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie śniadań roratnich.
 7. W czwartek przed Mszą św. wieczorową Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II, po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii. Zachęcamy do składania intencji za przyczyną św. Jana Pawła II. Dzisiaj możemy wziąć specjalną kartkę z intencją do nowenny, a złożyć ją w czasie rekolekcji.
 8. Po Mszy św. przed kościołem młodzież z KSM-u rozprowadza Świece Caritas w trzech rozmiarach. Jest jeszcze nasz Parafialny Kalendarz.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Janina Toczyska, Czesława Kozioł i Maria Markiewicz – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 10. Wszystkim naszym parafianom życzymy głębokich i osobistych przeżyć w czasie rekolekcji adwentowych.

 

(Czytany w sumie: 469 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie