OGŁOSZENIA 4. Niedziela Adwentu – 22.12.2019

22 grudnia 2019
OGŁOSZENIA 4. Niedziela Adwentu – 22.12.2019
 1. Wczoraj, na ostatnich Roratach w tym roku, nasz kościół wypełniony był po brzegi. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w roratach przez cały Adwent. Dziękujemy również za słowa życzliwości wypowiadane przy dzieleniu się opłatkiem wczoraj w kościele.
 2. Dzisiaj ostatnia Niedziela Adwentu, we wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku, przygotowani na spotkanie z Bogiem? Mamy za sobą rekolekcje, spowiedź, roraty. Boże Narodzenie bez Boga w naszym życiu staje się tylko i wyłącznie zwyczajem.
 3. W Wigilię Bożego Narodzenia, zgodnie z tradycją należy odwiedzić groby najbliższych i zapalić lampkę. W związku z tym w wigilię będzie dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 w intencji tych zmarłych, na których groby nie możemy dojechać. Prosimy zabrać na tę Mszę św. znicze. Po Mszy św. zostawimy zapalone znicze pod krzyżem misyjnym przy kościele. Za tych zmarłych będzie sprawowana Msza św. Przypominamy, że w wigilię nie ma Mszy św. wieczorowej o godz. 17.00.
  Zachęcamy również aby zachować w wigilię tradycyjny post od pokarmów mięsnych i absolutnie pod żadnym pozorem nie spożywać alkoholu przed Pasterką.
 4. Gdy zasiądziemy do stołu wigilijnego, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Jest to okazja, może jedyna w roku, do pojednania, wyciągnięcia ręki do kogoś z bliskich, znajomych czy sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
 5. Po wigilii zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00. Przed Pasterką od godz. 23.30 zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Śpiew poprowadzą uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 2.
 6. W pierwszy dzień świąt nie ma Mszy o godz. 7.30. Pozostałe Msze Św. w porządku niedzielnym.
 7. W drugi dzień świąt Msze Św. w normalnym, niedzielnym porządku. Ofiary składane na tacę w drugi dzień świąt przeznaczone będą na budujące się kościoły w naszej diecezji. Podamy również porządek kolędy.
 8. Za tydzień Ostatnia Niedziela Miesiąca – tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła i na prace gospodarcze.
 9. Przez ostatni tydzień Parafialny Zespół Charytatywny odebrał ponad sto Toreb Miłosierdzia i dostarczył je do najbardziej potrzebujących w naszej parafii, w niektórych przypadkach na terenie naszej gminy. Torby Miłosierdzia były przyjmowane przez potrzebujących z zaskoczeniem, niedowierzaniem i wdzięcznością. Ksiądz Dziekan bardzo dziękuje, że tak licznie odpowiedzieliśmy na prośbę o wypełnienie Toreb Miłosierdzia. Dziękujemy również Zespołowi Charytatywnemu za organizację pomocy, a wolontariuszom za ogrom pracy włożonej w rozwożenie paczek. Kilkanaście paczek zawieźliśmy do Zakładu Karnego w Siedlcach. Zapraszamy chętne osoby do włączenia się w prace Zespołu Charytatywnego jako członkowie lub jako wolontariusze.
 10. Jak widzimy dekoracja Bożonarodzeniowa i Żywa Szopka są już gotowe na święta. Dekorację w pełnej krasie zobaczymy na Pasterce, a po Pasterce będziemy mogli już wejść do żywej szopki, która będzie otwarta do 6 stycznia. Bardzo dziękujemy Panom z Ekipy Technicznej za profesjonalne przygotowanie dekoracji w kościele, gołym okiem widać ogrom ich pracy. Dziękujemy kwiaciarni Art Decor za przygotowane już dekoracje i kwiaty do ołtarza. Zakład stolarski z Łosic ofiarował deski i drewno do szopki. Młodzież z KSM ubierała choinki, które ofiarował nasz parafianin. Pomieszczenie na żywą szopkę wykonał Pan Grzegorz Szczerbicki z Ekipą. Zwierzęta są ze zwierzyńca przy Niepublicznym Przedszkolu “Mali Odkrywcy”. Ksiądz Dziekan dziękuje również księżom Pawłowi, Jackowi i Sebastianowi za ogrom pracy wykonany w ostatnim czasie przy rekolekcjach, spowiedziach w innych parafiach i przy dekoracji. Dziękujemy ks. Janowi Zaleszczykowi za pomoc w spowiedzi.
 11. To bardzo budujące, że w tych dniach możemy kierować tyle podziękowań. Dziękujemy za dary na stół rekolekcyjny. Dziękujemy również Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie śniadań roratnich. Dziękujemy Zuchom ze Szkoły Podstawowej Nr 2 za dostarczenie Betlejemskiego Światła Pokoju – stoi przed ołtarzem, możemy zapalić swoje lampiony by zabrać to światło do domu.
 12. Pomódlmy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 13. Wszystkim, którzy jadą do nas na święta, życzymy bezpiecznej podróży.
(Czytany w sumie: 283 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie