OGŁOSZENIA – Boże Narodzenie 2019

24 grudnia 2019
OGŁOSZENIA – Boże Narodzenie 2019
  1. Gromadzimy się w ten święty dzień Bożego Narodzenia (w tę świętą noc Bożego Narodzenia) we wspólnocie Kościoła, aby dzielić radość z przyjścia Pana. Narodzenie Jezusa to największy PREZENT jaki mogliśmy otrzymać od Boga. Tego dnia życzmy sobie nawzajem, aby w te święta Pan Bóg na nowo znalazł miejsce i narodził się w naszych sercach, rodzinach i parafialnej wspólnocie.
    Całą wspólnotą kapłańską naszym Parafianom oraz Gościom, spędzającym święta na terenie naszej parafii, składamy jak najserdeczniejsze życzenia. Zdrowych, spokojnych, błogosławionych świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze. Niech ten czas będzie okazją do odpoczynku i regeneracji sił oraz wzajemnych odwiedzin i radości ze wspólnoty rodzinnej.
  2. W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Jednym z przejawów przeżywania rodności z Bożego Narodzenia jest wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie, katolickie domy, w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.
  3. W Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia (nie ma Mszy św. o godz. 30,) pozostałe Msze św. w niedzielnym porządku tzn. 9.00, 10.30 – tu zapraszamy szczególnie dzieci na Urodzinową Niespodziankę, 12.00 i 18.00. W Drugi Dzień Świąt Msze św. w niedzielnym porządku. Jutro podamy już porządek Wizyty Duszpasterskiej na dni poświąteczne.
  4. Odczytać tylko na Pasterce – Bardzo dziękujemy Państwu Paulinie i Karolowi Kondraciuk oraz małemu Stasiowi za podjecie się roli Świętej Rodziny. Nie jest to łatwa rola, wszyscy patrzą – ale dzięki nim mieliśmy dodatkowe przeżycie. Dziękujemy za odwagę. Po pasterce pięć minut dla fotoreporterów, jedyna okazja na zrobienie sobie selfi ze Świętą Rodziną. Dziękujemy Pasterzom, którzy towarzyszyli Świętej Rodzinie. Dziękuję również naszemu chórowi parafialnemu, na ręce Pana Marka, za uświetnienie Pasterki oraz Woli Latus i Marysi Adamiuk za wykonanie przepięknej pastorałki. Dziękuję również nauczycielom i dzieciom ze Szkoły Podstawowej Nr 2 za piękne wspólne kolędowanie przed Pasterką.
  5. Jak zauważyliśmy dekoracja bożonarodzeniowa jest pokaźnych rozmiarów, wykonana bardzo solidnie. Pomyślana jest tak aby dzieci mogły wchodzić do środka. Tak piękna dekoracja to efekt wysiłku i zaangażowania wielu osób pracujących przy niej przez wiele dni oraz osób, które ofiarowały do niej materiały. Jesteśmy dumni, że nasi parafianie czują potrzebę zaangażowania dla wspólnego dobra. Dziękujemy również księżom i pracownikom kościelnym za ogrom pracy włożonej w ostatnich dniach. Makieta szopki przed kościołem to pomysł i wykonanie Dominika Steckiego.
  6. Mamy również żywą szopkę przed kościołem. Również kosztowała wiele pracy. Bardzo dziękujemy Panu Grzegorzowi Szczerbickiemu za pomysł, wykonanie i sprowadzenie żywych zwierząt. Zwierzęta pochodzą ze zwierzyńca przy Niepublicznym Przedszkolu “Mali Odkrywcy”. Prosimy nie karmić zwierząt chlebem. Aniołek w żywej szopce zbiera na marchewkę i sianko dla zwierząt. Żywa szopka będzie otwarta w święta do godz. 20.00 w pozostałe dni do 19.00. W nocy jest zamknięta.
  7. Wszystkim tu obecnym jeszcze raz życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i wiele radości z rodzinnych spotkań.
(Czytany w sumie: 269 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie