OGŁOSZENIA Niedziela Św. Rodziny – 29.12.2019

28 grudnia 2019
OGŁOSZENIA Niedziela Św. Rodziny – 29.12.2019

OGŁOSZENIA
Niedziela Świętej Rodziny – 29.12.2019 r.

 1. Dzisiejsza, Ostatnia Niedziela 2019 roku, jest Świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń, nasze rodziny stawały się prawdziwym Domowym Kościołem. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy na ołtarzu wszystkie radości
  i troski naszych rodzin. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem dla Boga i dla rodziny.
 2. Dzisiaj w kościele Trójcy Świętej o godz. 19.00 odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu Scholi Cantorum Misericordis Christi z Białej Podlaskiej.
 3. We wtorek Sylwester, a więc zakończenie obecnego roku 2019. Mijający rok był brzemienny w wydarzenia
  w Kościele Powszechnym, w naszej Ojczyźnie, w naszych rodzinach i w naszej wspólnocie parafialnej. Również każdy z nas ma za co dziękować, ale i za co przepraszać oraz prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość.
  Msza św. kończąca rok i specjalne nabożeństwo na zakończenie Starego Roku, we wtorek o godz. 17.00. Na tej Mszy św. podsumujemy rok w naszej wspólnocie parafialnej oraz odśpiewamy dziękczynny hymn Ciebie Boga wysławiamy. Bale Sylwestrowe zazwyczaj rozpoczynają się nieco później, zapraszamy do kościoła na Zakończenie Starego Roku.
 4. W środę, w pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2020 Kościół celebruje Liturgiczną Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. w porządku niedzielnym. Chcemy stanąć obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki będzie Nowy Rok, ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza
  w trudnych chwilach. W Nowy Rok trzeba być w kościele.
 5. W najbliższym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek Nabożeństw na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. Z uwagi na trwającą Wizytę Duszpasterską spowiedź pierwszopiątkowa może być utrudniona w związku z tym przypominamy, że w Pierwszy Piątek wystarczy, że jesteśmy u komunii św. nie musimy tego dnia iść do spowiedzi wystarczy, że jesteśmy w stanie łaski uświęcającej. W czasie kolędy nie ma również księży w kancelarii parafialnej. Pan Organista przyjmuje zgodnie z godzinami urzędowania kancelarii.
 6. Za tydzień w poniedziałek, 6 stycznia, wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Uroczystość Trzech Króli. Trzeci raz w Łosicach wyruszy na ulice naszego miasta Orszak Trzech Króli. W następną niedzielę podamy dokładny program, ale już dzisiaj, razem z Burmistrzem Miasta i Gminy, zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzaniu.
 7. Trwa WIZYTA DUSZPASTERSKA. Celem wizyty kapłanów, w naszym domu, jest przede wszystkim Błogosławieństwo domowników, poświęcenie mieszkania oraz wspólna modlitwa, tak aby Boże Błogosławieństwo towarzyszyło nam przez cały kolejny rok. Przypominamy, że ofiary składane przy okazji kolędy, przeznaczone są w całości na prace gospodarcze przy kościele i na cmentarzu. Nie są one w żadnym wypadku przeznaczone na utrzymanie księży.
  Porządek kolędy w tym tygodniu (na dole strony). Bardzo prosimy aby zwrócić uwagę, że plan jutrzejszej kolędy uległ zmianie, prosimy również powiadomić tych sąsiadów, którzy mogli nie słyszeć dzisiejszych ogłoszeń. Aktualny plan kolędy dostępny jest również na parafialnej stronie internetowej w zakładce ogłoszenia.
 8. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tace przeznaczone są na prace gospodarcze przy parafii i na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeby prac gospodarczych.
  W czasie świąt niektórzy skarżyli się na zbyt wysoką temperaturę w kościele na niektórych Mszach św. Informujemy, że temperatura i zaduch w kościele były wynikiem nie ogrzewania ale wyjątkowo dużej ilości wiernych uczestniczących w poszczególnych Mszach św. Ogrzewanie przez całe święta było wyłączone.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Helena Pykacz i Anna Kryńska
 10. Na koniec życzymy, aby Święta Rodzina opiekowała się wszystkimi rodzinami naszej parafii. Życzymy również by wieczór sylwestrowy był bezpieczny i udany.

Plan Wizyty Duszpasterskiej 30.12.2019 – 4.01.2020

30 grudnia 2019 r. /poniedziałek/

 • 15.30 – Łosice, ul. Międzyrzecka 3 – 1 ksiądz
 • 15.30 – Łosice, ul. Międzyrzecka 3A i 3B – 1 ksiądz
 • 15.30 – Łosice, ul. Międzyrzecka 5 i 5A – 1 ksiądz
 • 15.30 – Łosice, ul. Międzyrzecka 7 i 14 – 1 ksiądz
 • 15.30 – Łosice, ul. Międzyrzecka 19 – 1 ksiądz
 • 15.30 – Łosice, ul. Asza – 1 ksiądz

31 grudnia 2019 r. /wtorek/

 • 9.00 – Łosice, ul. Leśna – 2 księży
 • 9.00 – Łosice, ul. Międzyrzecka (domy jednorodzinne) – 2 księży
 • 9.00 – Łosice, ul. 1 Maja – 1 ksiądz
 • 9.00 – Łosice, ul. Moniuszki – 1 ksiądz

02 stycznia 2020 r. /czwartek/

 • 15.30 – Łosice, ul. Majora Zenona 2 – 2 księży
 • 15.30 – Łosice, ul. Majora Zenona 4 – 2 księży
 • 15.30 – Łosice, ul. Św. Stanisława – 1 ksiądz

03 stycznia 2020 r. /piątek/

 • 15.30 – ul. Majora Zenona 6 – 2 księży
 • 15.30 – ul. Kościuszki – 1 ksiądz
 • 15.30 – ul. Ogrodowa – 2 księży

04 stycznia 2020 r. /sobota/

 • 9.00 – ul. Traugutta – 1 ksiądz
 • 9.00 – ul. Majora Zenona – 2 księży
 • 9.00 – ul. Bialska – 2 księży
(Czytany w sumie: 549 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie