OGŁOSZENIA Nowy Rok – 1.01.2020

1 stycznia 2020
OGŁOSZENIA Nowy Rok – 1.01.2020

OGŁOSZENIA
Nowy Rok – 1.01.2020 r. – Świętej Bożej Rodzicielki

  1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2020 Kościół celebruje Liturgiczną Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nie wiemy, jaki będzie ten rok, ani co przyniesie. Wpatrując się w Bożą Rodzicielkę zawierzamy Jej Sercu wszystkie nasze sprawy osobiste, naszej parafii, diecezji i kościoła powszechnego.
  2. Dzisiaj za publiczne odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła i na koniec Mszy św. odśpiewajmy wspólnie ten hymn wzywając Ducha św. na cały rozpoczynający się rok.
  3. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Jeżeli to możliwe prosimy aby korzystać z sakramentu pokuty na porannych Mszach św., po południu kapłani chodzą po kolędzie.
  4. Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek, 6 stycznia, w naszym mieście wyruszy Orszak Trzech Króli a w zasadzie trzy orszaki. Szczegółowy program na plakatach. Zachęcamy do czynnego udziału w tych orszakach.
  5. Trwa WIZYTA DUSZPASTERSKA. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kapłanów. Prosimy aby delegaci ulic czy bloków przyjechali lub przyszli po księży przed rozpoczęciem kolędy. Program kolędy na parafialnej stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.
  6. Zachęcamy do tego, aby nie rozbierać choinek w domach do 2 lutego. Dekoracja bożonarodzeniowa w naszym kościele również pozostanie do końca stycznia.
  7. Na koniec życzymy naszym parafianom i gościom aby ten kolejny, rozpoczynający się Rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i całej Ojczyzny był czasem prawdziwie błogosławionym.
(Czytany w sumie: 433 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie