OGŁOSZENIA 2. Niedziela po Bożym Narodzeniu – 5.01.2020

5 stycznia 2020
OGŁOSZENIA 2. Niedziela po Bożym Narodzeniu – 5.01.2020

OGŁOSZENIA
2. Niedziela po Bożym Narodzeniu – 5.01.2020 r.

 1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Roku i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed sumą modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach, a po sumie Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, choć w naszej polskiej tradycji śpiewamy kolędy do drugiego lutego. Zachęcamy również aby do tego dnia zostawić dekoracje świąteczne w naszych domach.
 2. Jutro w całym Kościele Powszechnym będziemy przeżywali Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną Uroczystością Trzech Króli. Ewangelia – Dobra Nowina, skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów, do ludzi spragnionych i poszukujących Pana Boga. Dlatego jutro szczególniej będziemy wspominali duchownych i świeckich Misjonarzy i Misjonarki. Zebrane jutro ofiary na tacę przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny, jako pomoc dla misjonarzy.
 3. Jutro o godz. 12.00, przy kościele Trójcy św. rozpocznie się Trzeci Łosicki Orszak Trzech Króli. Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia czynnego udziału całymi rodzinami, w tej pięknej inscenizacji. Finał Orszaku tzn. pokłon Trzech Mędrców zakończy się na scenie w Parku Miejskim. Dziękujemy władzom naszego miasta i Pracownikom ŁDK za organizację tego wydarzenia.
 4. W związku z orszakiem w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Natomiast będzie Msza św. piętnaście minut po zakończeniu orszaku.
 5. We wtorek Pierwszy Wtorek Miesiąca. Przed wieczorową Mszą św. modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach, za których również będzie sprawowana wieczorowa Msza św.
 6. Dzisiaj i jutro ostatnia możliwość zobaczenia zwierząt w naszej żywej szopce przed kościołem. 7 stycznia zwierzęta zostaną już zabrane. Jeszcze raz dziękujemy Panu Grzegorzowi Szczerbickiemu za postawienie szopy, wypożyczenie zwierząt i codzienną troskę o zwierzęta.
 7. Trwa WIZYTA DUSZPASTERSKA. Bardzo dziękujemy za życzliwość tym, którzy już przyjęli kapłana w swoim domu, dziękujemy również za gesty sympatii i życzliwości. Jeszcze raz przypominamy, że kapłana wypada zaprosić do swojego domu. Rodziny, które z przyczyn niezależnych, nie mogły przyjąć księdza po kolędzie lub nie pasuje im termin wyznaczonej kolędy, prosimy o indywidualne zgłoszenie się w zakrystii, ustalimy dogodny termin.
 8. W tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian według następującego porządku: (na dole strony).
 9. W pierwszym tygodniu Ferii Zimowych, planujemy w naszej parafii półkolonie dla dzieci i młodzieży. W czasie trwania półkolonii planujemy posiłki dla dzieci, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu tych posiłków w postaci produktów żywnościowych lub słodyczy. Mile widziane również przybory do zabawy dla dzieci. Za półkolonie odpowiada ks. Paweł. Już wkrótce rozpoczniemy zapisy na półkolonie, ale pierwszeństwo mają te dzieci, które posługują w parafii jako ministranci czy scholanki.
 10. Bóg zapłać za ofiary: bezimienna z ul. Z. Majora 200 zł, bezimienna z ul. Moniuszki na remont Kościółka św. Stanisława, KŻRK zel. Cecylii Stefaniuk 200 zł na misje i 150 zł na prace gospodarcze.
 11. Na koniec życzymy naszym parafianom i gościom byśmy tak jak Trzej Królowie, umieli podążać za światłem z nieba.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

07 stycznia 2020 r. /wtorek/

 • 15.30 – Łosice, ul. Nowa, ul. Kościuszki 13 – 1 ksiądz (rozpocznie od ul. Nowej)
 • 15.30 – Łosice, ul. Sokołowska, ul. Kilińskiego – 1 ksiądz (rozpocznie od ul. Sokołowskiej)
 • 15.30 – Łosice, ul. 11 listopada 14 – 2 księży

08 stycznia 2020 r. /środa/

 • 15.30 – Łosice, ul. Bialska 23 – 2 księży
 • 15.30 – Łosice, ul. Bialska 29 – 1 ksiądz
 • 15.30 – Łosice, ul. Joselewicza, ul. Przechodnia, ul. Przeskok, ul. Szpitalna – 1 ksiądz

09 stycznia 2020 r. /czwartek/

 • 15.30 – Łosice, ul. Bialska 25 – 2 księży
 • 15.30 – Łosice, ul. Bialska 27 – 1 ksiądz
 • 15.30 – Łosice, ul. Krótka, ul. Kościuszki 9 – 2 księży

10 stycznia 2020 r. /piątek/

 • 15.30 – Łosice, ul. Bialska 21 – 1 ksiądz
 • 15.30 – Łosice, ul. Kościuszki 11 – 1 ksiądz
 • 15.30 – Łosice, ul. 11 Listopada – 2 księży
 • 15.30 – Łosice, ul. Sienkiewicza 6 – 1 ksiądz

11 stycznia 2020 r. /sobota/

 • 9.00 – Łosice, ul. Targowa i Krzywa – 1 ksiądz
 • 9.00 – Łosice, ul. 1000 – lecia – 1 ksiądz
 • 9.00 – Łosice, ul. Błonie – 1 ksiądz
 • 9.00 – Łosice, ul. Handlowa – 1 ksiądz
 • 9.00 – Łosice, ul. Radzyńska i Miodowa – 1 ksiądz (rozpocznie od ul. Radzyńskiej)
 • 9.00 – Łosice, ul. Spokojna, Miła i Cicha– 1 ksiądz
(Czytany w sumie: 629 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie