OGŁOSZENIA Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6.01.2020

6 stycznia 2020
OGŁOSZENIA Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6.01.2020

OGŁOSZENIA
Objawienie Pańskie – 6.01.2020 r.

 1. W całym Kościele Powszechnym obchodzimy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwaną Uroczystością Trzech Króli. Wspominamy trzy wydarzenia z Historii Zbawienia:
  Pokłon Trzech Mędrców,
  2. Cud w Kanie Galilejskiej oraz
  3. Chrzest Chrystusa w Jordanie. Te wydarzenia otrzymały wspólną nazwę Objawienie Pańskie – Chrystus objawia się narodowi wybranemu i poganom.
 2. Na pamiątkę darów, które Trzej Królowie złożyli Chrystusowi, na każdej Mszy św. święcimy kadzidło i kredę. Po Mszy św. Pan Kościelny będzie rozprowadzał poświeconą kredę i kadzidło.
  Kadzidło powinniśmy w domu spalić tak aby nasz dom napełnił się jego wonią, jest to znak naszej modlitwy wznoszonej do Boga.
  Kredą oznaczamy nasz dom po zewnętrznej stronie drzwi. Piszemy K krzyżyk M krzyżyk B oraz bieżący rok 2020. W tradycji polskiej te litery oznaczają imiona Trzech Króli: Kacper, Melchior, Baltazar, krzyżyki to symbol błogosławieństwa a nie znak dodawania. Ten napis jest świadectwem, że tak jak Mędrcy, tak i my odnaleźliśmy Zbawiciela. Możemy również napisać C krzyżyk M krzyżyk B 2020 co oznacza z języka łacińskiego – niech Chrystus błogosławi temu domowi – Christus Mansionem B Ten napis jest również świadectwem naszej wiary wobec przechodzących – oznacza, że w tym domu mieszka katolicka rodzina.
 3. Ewangelia – Dobra Nowina, skutecznie dotarła na krańce świata, także do nas. Dlatego dzisiaj szczególnie wspominamy wszystkich Misjonarzy i Misjonarki, którzy głoszą Ewangelię na krańcach świata. Zebrane dzisiaj ofiary na tacę przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny, jako pomoc dla misjonarzy.
 4. O godz. 12.00, przy kościele Trójcy św. rozpocznie się Trzeci Łosicki Orszak Trzech Króli. Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia czynnego udziału całymi rodzinami, w tej pięknej inscenizacji. Finał Orszaku tzn. pokłon Trzech Mędrców zakończy się na scenie w Parku Miejskim. Dziękujemy władzom naszego miasta i Pracownikom ŁDK za organizację tego wydarzenia.
 5. W związku z orszakiem w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Natomiast będzie Msza św. piętnaście minut po zakończeniu orszaku.
 6. Trwa WIZYTA DUSZPASTERSKA. Program wizyty na tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej.
 7. Na koniec życzymy naszym parafianom i gościom dobrego tygodnia.
(Czytany w sumie: 431 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie