OGŁOSZENIA Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2020

12 stycznia 2020
OGŁOSZENIA Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2020

 

OGŁOSZENIA
Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2020 r.

 1. Wspomnienie wydarzenia znad Jordanu, gdy Pan Jezus przyjął chrzest od Jana Chrzciciela, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do
  2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.
 2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem
  i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, przy której byliśmy ochrzczeni, aby podziękować za dar naszego chrztu oraz uświadomić sobie swoją odpowiedzialności za budowanie Kościoła na świecie oraz w naszej wspólnocie parafialnej.
 3. We wtorek, 14 stycznia rozpoczyna się w Pratulinie Nowenna przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników Podlaskich przed Liturgicznym wspomnieniem naszych błogosławionych. Zachęcamy do udziału w tej nowennie w Pratulinie lub za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie o godz. 19.00.
 4. W najbliższy czwartek wypada Trzeci Czwartek Miesiąca, zapraszamy na Nowennę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przed wieczorową Mszą św. Po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii.
 5. W dniach od 19 do 26 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym samym czasie, tę modlitwę, podejmują wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Zachęcamy do osobistej modlitwy w tej intencji. Niech będzie to naszym wkładem w dzieło ekumenizmu.
 6. W przyszłą niedzielę wypadają imieniny Księdza Prałata Henryka Rzeszotka. Z tej racji w sobotę 18 stycznia, na wieczorowej Mszy św. będziemy polecali, we Mszy św. koncelebrowanej, osobę Księdza Prałata. Na tej Mszy św. będziemy prosili o Boże Błogosławieństwo także dla Sebastiana, naszego studenta z racji Jego Imienin, które wypadają w następny poniedziałek. Po Mszy św. w najbliższą sobotę możliwość indywidualnego złożenia życzeń solenizantom.
 7. Trwa WIZYTA DUSZPASTERSKA w naszej parafii. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy wszystkim za bardzo życzliwe przyjęcie. Dziękujemy za zorganizowanie dowozu księży na kolędę. Dziękujemy również za to, że gospodarze poszczególnych rodzin wychodzili po księży zapraszając do swoich domów. Za tydzień
  w ogłoszeniach parafialnych podsumujemy kolędę. Program Wizyty Duszpasterskiej na najbliższy tydzień: (na dole strony)
 8. W pierwszym tygodniu Ferii Zimowych, planujemy w naszej parafii, półkolonie dla dzieci i młodzieży. Prosimy, aby rodzice scholanek i ministrantów odebrali w zakrystii od ks. Pawła formularz zgłoszeniowy.
 9. Bóg zapłać za indywidualne dodatkowe ofiary na prace gospodarcze w parafii. Bezimienne małżeństwo
  z ul. Leśnej 4 000 zł na poczet prac związanych z rekuperacją powietrza w kościele.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Edward Dydycz, Stanisław Burdzicki, Adam Wieczorek i Bożena ….. Wieczny odpoczynek….
 11. Na koniec dziękujemy naszym parafianom za liczny udział w Orszaku Trzech Króli, dziękujemy również organizatorom orszaku na ręce Panu Burmistrzowi MiG oraz Dyrekcji ŁDK, którzy pracowali nad nim od kilku miesięcy.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

 13 stycznia 2020 r. /poniedziałek/

 • 15.30 – Łosice, ul. Sienkiewicza 1 i 4 – 1 ksiądz
 • 15.30 – Łosice, ul. Sienkiewicza 3 – 1 ksiądz
 • 15.30 – Łosice, ul. Sienkiewicza 5 – 1 ksiądz
 • 15.30 – Łosice, ul. Sienkiewicza 6A – 2 księży

14 stycznia 2020 r. /wtorek/

 • 15.30 – Łosice, ul. Sienkiewicza 6B – 2 księży
 • 15.30 – Łosice, ul. Narutowicza 51A – 2 księży

15 stycznia 2020 r. /środa/

 • 15.30 – Łosice, ul. Narutowicza 21 – 2 księży
 • 15.30 – Łosice, ul. Narutowicza 27 – 1 ksiądz
 • 15.30 – Łosice, ul. Piłsudskiego i ul. Rynek – 1 ksiądz

16 stycznia 2020 r. /czwartek/

 • 15.30 – Łosice, ul. Narutowicza 45 – 1 ksiądz
 • 15.30 – Łosice, ul. Narutowicza 45A – 1 ksiądz
 • 15.30 – Łosice, ul. Narutowicza 55 – 1 ksiądz
 • 15.30 – Łosice, ul. Narutowicza i ul. Myśliwska – 2 księży

17 stycznia 2020 r.,  /piątek/

 • 15.30 – Łosice, ul. Narutowicza 21A – 1 ksiądz
 • 15.30 – Łosice, ul. Narutowicza 51 – 1 ksiądz
 • 15.30 – Łosice, ul. Narutowicza 53 – 1ksiądz
(Czytany w sumie: 623 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie