OGŁOSZENIA 2. Niedziela Zwykła – 19.01.2020

18 stycznia 2020
OGŁOSZENIA 2. Niedziela Zwykła – 19.01.2020

 OGŁOSZENIA
2. Niedziela Zwykła – 19.01.2020 r.

 1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Prosimy Dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili jedno, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.
 2. Dzisiaj wypada Dzień Imienin ks. Prałata Henryka Rzeszotka, a jutro Dzień Imienin naszego studenta ks. Sebastiana. Wczoraj wieczorem sprawowaliśmy Mszę św. w intencji dostojnych solenizantów, a dzisiaj zachęcamy wszystkich do modlitwy za kapłanów.
 3. We wtorek wypada Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Składamy jak najserdeczniejsze życzenia naszym Babciom i Dziadkom, otaczamy ich naszą pamięcią i modlitwą. Zapraszamy we wtorek na wieczorową Mszę św. dziadków wraz z wnukami.
 4. W środę na wieczorowej Mszy św. spotkanie rodziców dzieci klas trzecich przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św.
 5. W czwartek 23 stycznia liturgiczne wspomnienie Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Kustosz Sanktuarium zaprasza na godz. 12.00 do Pratulina na Uroczystą Mszę św.
 6. Za tydzień Ostatnia Niedziela Miesiąca, tradycyjnie taca przeznaczona będzie na prace gospodarcze
  w parafii oraz na ogrzewanie kościoła.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas ósmych.
 8. W tym roku w maju i czerwcu planujemy dwie pielgrzymki do Ziemi Świętej. Jedna z programem rozszerzonym dla osób, które już były w Ziemi św., a chcą tam pojechać jeszcze raz i zobaczyć Jordanię
  i nowe miejsca w Izraelu. Druga z programem podstawowym. Zapisy na te pielgrzymki już rozpoczęliśmy
  w ubiegłym roku ale są jeszcze wolne miejsca na jedną i na drugą. Zachęcamy zwłaszcza tych, którzy byli już w Ziemi św., na pielgrzymkę z programem rozszerzonym, która z takim bogatym programem nie prędko się powtórzy.
 9. Zakończyła się już Wizyta Duszpasterska w naszej parafii.
  Każdy dom, do którego zostaliśmy zaproszeni, został pobłogosławiony i poświęcony przez kapłana.
  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie, za krytyczne uwagi dotyczące pracy duszpasterskiej. Dziękujemy za zorganizowanie dowozu księży na kolędę, zarówno na wioskach jak i w mieście. Dziękujemy również za to, że gospodarze poszczególnych rodzin zapraszali księży do swoich domów. W miejscowościach naszej parafii, na większości ulic i w niektórych blokach widać było zaangażowanie i zgranie mieszkańców w czasie kolędy oraz odpowiedzialność za sąsiadów.
  Podsumowując kolędę zauważamy, że prawie wszystkie rodziny przyjęły kapłana z Wizytą Duszpasterską. Tylko bardzo nieliczne domy były zamknięte z różnych zresztą przyczyn. W czasie odwiedzin w domach naszych parafian doceniliśmy fakt, że zdecydowaną większość naszych parafian widzimy na niedzielnej Mszy św. Oczywiście zdarzały się osoby czy rodziny, które nie chodzą do naszego kościoła, zapewne chodzą do okolicznych parafii. Najstarsza nasza parafianka skończyła w ubiegłym roku 101 lat. Dziękujemy za dobro i gościnność, którego bardzo wiele doświadczyliśmy podczas kolędy oraz za każdą cenną uwagę dotyczącą spraw duszpasterskich i prac gospodarczych prowadzonych przy kościele i na cmentarzu. Kolęda to bardzo trudny i pracowity czas dla księży.
  Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji kolędy – jak już informowaliśmy, przeznaczamy je w całości na prace gospodarcze w rozpoczynającym się roku. Szczegółowe sprawozdanie zostanie przedstawione na najbliższym spotkaniu Rady Parafialnej.
  Jeżeli kogoś nie było w domu w czasie kolędy, a chciałby jeszcze prosić o pobłogosławienie domu może to uczynić po Mszy św. w zakrystii, ustalimy dogodny termin.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Mirosława Bobryk. Wieczny odpoczynek….
 11. Na koniec, już dzisiaj, życzymy naszym Babciom i Dziadkom pociechy z wnuków i dużo zdrowia.
(Czytany w sumie: 322 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie