OGŁOSZENIA 3. Niedziela Zwykła – 26.01.2020

26 stycznia 2020
OGŁOSZENIA 3. Niedziela Zwykła – 26.01.2020

OGŁOSZENIA
3. Niedziela Zwykła – 26.01.2020 r.

  1. Dzisiaj wypada Światowy Dzień Trędowatych. Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera swoje śmiertelne żniwo. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszą modlitwą. Natomiast decyzją Ojca Świętego Franciszka dzisiejsze niedziela w całym Kościele, obchodzona jest również jako Niedziela Słowa Bożego i ma być poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.
  2. O godz. 15.00 w Łosickim Domu Kultury odbędzie się dzisiaj Uroczysty Koncert Kolęd „Łosickie Anioły”. Będzie to Koncert Laureatów 12-go Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W programie wystąpią laureaci przeglądu. Na koncert zaprasza Pani Starosta i Pan Burmistrz.
  3. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania z klas siódmych.
  4. W tym tygodniu wypada Pierwsza Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek Nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. W Pierwszą Niedzielę Miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana Tajemnic Różańcowych oraz spotkanie Kółek i Róż Różańcowych. A przed sumą modlitwa za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
  5. W najbliższą sobotę o godz. 17.30, w naszej parafii rozpoczynamy katechezy dla narzeczonych.
  6. W przyszłą niedzielę 2 lutego, wypada Święto Ofiarowania Pańskiego (M.B. Gromnicznej). Według Ewangelii zgodnie z nakazem prawa, każdy pierworodny chłopiec miał być w Świątyni Żydowskiej ofiarowany Bogu. Nie oznaczało to poświęcenia chłopca na służbę kapłańską, ale był to gest symboliczny, poświęcenia Bogu tego, co było dla rodziców największą wartością. “W zamian” – następował obrzęd “wykupienia”, tzn. ofiarowano parę synogarlic lub 2 młode gołębie. Tradycyjnie to Święto nazywamy Świętem Matki Bożej Gromnicznej, nazwa wzięła się od GROMNICY – świecy, która tego dnia zostanie poświęcona. Ten symbol ma nam przypomnieć, że Chrystus jest “Światłem na oświecenie pogan”. Zapalone gromnice stawiamy w oknie w czasie burzy, zapalamy w czasie trwogi i cierpienia, wkładamy w dłonie osoby umierającej, a po powrocie do domu robimy krzyż na futrynie mieszkania. Gromnice pobłogosławimy na wszystkich Mszach św. Niech w żadnym domu nie zabraknie poświęconej gromnicy.
  7. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II, święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Po każdej Mszy św. będziemy mogli złożyć dobrowolne ofiary do puszki, które przeznaczone będą na zakony klauzurowe, czyli zamknięte, kontemplacyjne.
  8. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca, tradycyjnie taca przeznaczona jest na prace gospodarcze przy kościele, na cmentarzu oraz na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za ofiarność.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Jolanta Korbut, której pogrzeb odbędzie się jutro. Wieczny odpoczynek….
  10. Wszystkim naszym parafianom życzymy udanego tygodnia. A dzieciom i młodzieży przypominamy, że ferie zimowe już niedługo.
(Czytany w sumie: 304 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie