OGŁOSZENIA Święto Ofiarowania Pańskiego – 2.02.2020

2 lutego 2020
OGŁOSZENIA Święto Ofiarowania Pańskiego – 2.02.2020

 OGŁOSZENIA
Święto Ofiarowania Pańskiego – 2.02.2020 r.

 1. Jak już słyszeliśmy w kalendarzu liturgicznym przypada dzisiaj święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia. Zapalone gromnice stawiamy w oknie w czasie burzy, zapalamy w czasie trwogi i cierpienia, wkładamy w dłonie osoby umierającej a dzisiaj po powrocie do domu płomieniem świecy robimy krzyż na futrynie mieszkania. Niech w naszych domach nie zabraknie poświęconej gromnicy.
 2. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku. Sędziwi Symeon i Anna pokazują nam, że u schyłku życia można dostrzec sprawy, których nie dostrzegają inni.
 3. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Po Mszy św. składając dobrowolną ofiarę do puszki możemy wesprzeć materialnie zakony kontemplacyjne na terenie naszej diecezji.
 4. Dzisiaj również wypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed sumą Nabożeństwo Wypominkowe, a po sumie Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 5. We wtorek przed wieczorową Mszą św. modlimy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach,
  w intencji których będzie również sprawowana wieczorowa Msza św.
 6. W środę przypada rocznica święceń biskupich naszego Księdza Biskupa Ordynariusza Kazimierza Gurdy. Polecajmy osobę naszego Pasterza w osobistych modlitwach.
 7. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek Miesiąca. W piątek zapraszamy o godz. 15.00 do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 8. W najbliższą sobotę rozpoczną się Ferie Zimowe w naszym województwie. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego odpoczynku. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii.
 9. W czasie ferii, przy naszej parafii organizujemy półkolonie dla dzieci. Program zajęć dostępny jest w zakrystii. Planujemy dwa wyjazdy do Centrum Nauki Kopernik. W pozostałe dni zajęcia mają charakter otwarty, zapraszamy wszystkie chętne dzieci. Już w najbliższą sobotę zapraszamy na bal przebierańców o godz. 18.00. W poniedziałek 10 lutego i w środę 12 lutego zapraszamy do Centrum Dialogu na godz. 10.00.
 10. W dniach od 14 do 16 lutego Wyższe Seminarium Duchowne w Siedlcach organizuje Rekolekcje Powołaniowe dla młodzieży męskiej. Rekolekcje adresowane są do uczniów szkół ponad gimnazjalnych i do studentów. Szczegółowych informacji udziela ks. Jacek.
 11. 9 lutego Ojcowie Oblaci z Kodnia zapraszają na 11. Diecezjalną Pielgrzymkę Amazonek do Kodnia.
 12. W ubiegłym tygodniu nasz Parafialny Zespół Charytatywny Caritas, rozdał bardzo dużą ilość darów żywnościowych osobom i rodzinom potrzebującym pomocy. Bardzo dziękujemy członkom Zespołu Charytatywnego za ogrom wykonanej pracy oraz za koordynację projektu. W poniedziałek tzn. jutro o godz. 16.00, zespół charytatywny będzie jeszcze rozdawał nowe płaszcze i kurtki w kawiarence parafialnej. Zapraszamy chętnych o godz. 16.00.
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Antoni Daniluk. Wieczny odpoczynek….
 14. Wszystkim naszym parafianom życzymy udanego tygodnia oraz umiejętnego korzystania z Karnawału oraz rozpoczynających się Ferii Zimowych.
(Czytany w sumie: 290 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie