OGŁOSZENIA 5. Niedziela Zwykła – 9.02.2020

8 lutego 2020
OGŁOSZENIA 5. Niedziela Zwykła – 9.02.2020

OGŁOSZENIA
5. Niedziela Zwykła – 9.02.2020 r.

 1. Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak – Prymas Polski, zachęcał nas w swoim liście pasterskim abyśmy dobrze przygotowali się do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się w Warszawie na Placu Piłsudskiego, 7 czerwca 2020, o godz. 12.00. Planujemy zorganizować z naszej parafii wyjazd na tę uroczystość. Każdy, kto żył w czasach Prymasa Tysiąclecia, wie jak ważna jest to postać w najnowszej historii Polski.
 2. Jutro o godz. 17.30 w kościele Trójcy św. odbędzie się spotkanie w ramach Apostolstwa Dusz Czyścowych z Siostrą Magdaleną z Otwocka. Wygłosi ona katechezę na temat: “Jak przeżywać czas żałoby po śmierci współmałżonka czy dziecka”. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu.
 3. We wtorek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego jest to wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata, widzieliśmy to w czasie naszej parafialnej pielgrzymki do Lourdes.
 4. Z racji wspomnienia MB z Lourdes w naszej parafii we wtorek o godz. 9.00 zostanie odprawiona specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących. Bardzo prosimy, aby pomóc chorym w dotarciu do kościoła. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje choroby i słabości zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem w czasie nabożeństwa dla chorych i cierpiących.
 5. W piątek tradycja katolicka wspomina w liturgii św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, podczas tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Na Zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także w Polsce, przyjęło się czcić tego świętego, jako patrona zakochanych. Niech to wspomnienie będzie okazją do przekazania życzeń osobom, które kochamy. W tym dniu nie zapominajmy o naszych współmałżonkach, rodzicach, dziadkach, dzieciach – bo przecież to ich właśnie najbardziej kochamy.
 6. W sobotę po wieczorowej Mszy św. katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dziecka.
 7. Również w sobotę przybędzie do naszej parafii Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, który peregrynuje po Polsce. Będziemy mieli możliwość modlitwy przy tym krzyżu przez całą niedzielę i poniedziałek. W niedzielę po sumie wspólnota Domowego Kościoła przygotowała specjalną adorację. W poniedziałek, 17 lutego, przez cały dzień w kościele będzie możliwość indywidualnej modlitwy, a wieczorem o godz. 16.15 rozpocznie się modlitwa różańcowa. Po wieczorowej Mszy św. pożegnamy krzyż. Do modlitwy zapraszamy wszystkich chcących modlić się o wyzwolenie osób uzależnionych od alkoholu i zniewolonych w każdy inny sposób, szczególnie wspólnoty AA.
 8. W tym roku karnawał jest dość długi, Środa Popielcowa wypada dopiero 26 lutego.
 9. Wczoraj, balem przebierańców, rozpoczęliśmy półkolonie w naszej parafii. Program półkolonii dostępny w zakrystii u ks. Pawła.
 10. W ubiegłym tygodniu pod przewodnictwem Księdza Proboszcza obradowała nasza Rada Parafialna. Państwo Radni zapoznali się z bilansem finansowym naszej parafii i Zarządu Cmentarza za rok 2019, stanem kasy parafialnej i cmentarnej na dzień pierwszego stycznia 2020 oraz przyjęli preliminarz finansowy w związku z inwestycjami na obecny rok. Bardzo dziękujemy Radnym Parafialnym za troskę i zaangażowanie w życie naszej parafii.
 11. Sprawy gospodarcze.
  – Sprzyjająca pogoda pozwoliła nam w ubiegłym tygodniu wykonać profesjonalne odwodnienie podwórka parafialnego. Przy każdej ulewie nasze podwórko, a tym samym garaże i pomieszczenia parafialne były zalewane deszczówką. Wykonanie takiego odwodnienia było koniecznością.
  – W tym roku planujemy zmienić w całości ogrodzenie budynków parafialnych. Już teraz trwają prace nad nowym chodnikiem, furtką i wejściem do kancelarii parafialnej.
  – W najbliższym czasie chcemy również przebudować schody i wejście do budynku przy ul. Narutowicza 2B.
 12. Bóg zapłać za ofiarę na remont Kościółka św. Stanisława – KŻRM zel. Jędruszuk Zdzisław – 200 zł. Bóg zapłać.
 13. Wszystkim naszym parafianom życzymy bożego Błogosławieństwa a dzieciom i młodzieży udanego odpoczynku w czasie ferii zimowych.
(Czytany w sumie: 374 , 5 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie