Aktualności /

✝️ KOMUNIKAT przed Niedzielą 24 Maja ✅

✝️ KOMUNIKAT przed Niedzielą 24 Maja ✅

czwartek, 21-05-2020 | dodał: ks. Sławomir Kapitan


Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania naszej parafii na najbliższy weekend

           Zawsze wiedziałem o tym, że z oczu człowieka można wiele wyczytać. Czasem ktoś ma oczy rozbiegane, nerwowe inny spokojne, ufne. Bywa również, że ktoś ma oczy, mówiąc bardzo delikatnie, niepokojące. Ostatnio jednak, tak w ramach reżimu sanitarnego zauważyłem, że oczami można się również uśmiechać. Buzia zasłonięta maską, a oczy z daleka się śmieją do swojego kapłana - to bardzo miłe doświadczenie. Większość z nas ma w kościele zasłonięte usta, za co bardzo dziękuję. Nie chodzi tylko o to, że my sami nie czujemy się zagrożeni, ale są osoby, które wzięły sobie mocno do serca obawy związane z zagrożeniem epidemicznym, powinniśmy to uszanować. W naszym kościele większość osób ma zasłoniętą twarz, od razu widać, że ktoś jest nie od nas, że jest przyjezdny, bo tak dziwnie patrzy na większość "zamaskowanych". W ubiegłą niedzielę, idąc po placu kościelnym w czasie Mszy św., zauważyłem Pana z odsłoniętą zupełnie twarzą, mówię do niego żartem, że może jednak choć symbolicznie, a On, że ma astmę. Pan - okaz zdrowia, więc ja do niego, że w to nie wierzę i że mi to nie przeszkadza, choć gdyby pomyślał o innych, to źle by nie zrobił. Nie będę nikomu zwracał uwagi na brak maseczki, każdy jest dorosły i wie co robi. Pamiętajmy tylko, że każdy z nas ma inną wrażliwość na obecną sytuację i uszanujmy to w ramach empatii.

         Chodzi mi ostatnio po głowie taka myśl, żeby poprosić odpowiednie władze o to, by dyspensę od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. w kościele, zostawić już tylko dla osób starszych i chorych. W ubiegłą niedzielę, na koniec transmisji Mszy św. z naszego kościoła powiedziałem: "... rozumiem tych, którzy uczestniczą we Mszy św. on line, rozumiem ich obawy przed przyjściem do kościoła. Ale rozumiem również, że ci którzy mają obawy przed wirusem, nie chodzą również na rynek ani do supermarketów. Jeżeli nie chodzą tylko do kościoła, jest to już zwykłe lenistwo". Moi Drodzy, nie wiem co będzie dalej jeżeli chodzi o te wszystkie restrykcje, w mijającym tygodniu pojawili się w całej Polsce pozytywnie zdiagnozowani w miastach powiatowych, u nas również. Reżim sanitarny zapewne jeszcze trochę potrwa. Trzeba być ostrożnym, zwłaszcza osoby starsze muszą uważać. Zakrywajmy twarz, zajmujmy miejsca w kościele z zachowaniem odległości. Musimy się też trochę mobilizować aby wróciła normalność, tak żebyśmy nie zostali "kanapowcami". Z własnego doświadczenia wiem, że usprawiedliwienie dla swojego lenistwa, człowiek zawsze sobie znajdzie.


♦️W związku z powyższym przypominam:♦️


📌 Uczestnictwo we Mszy św.
W kościele i na terenie kościoła powinniśmy mieć zasłoniętą twarz. Nie musi to być szczelne zakrycie. Zajmując miejsca, dbamy o zachowanie odległości, chyba że mieszkamy w jednym domu.

📌 Spowiedź. 
Trzeba pójść do spowiedzi. Został już tylko tydzień na spowiedź wielkanocną. Dyżur spowiednika w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą św. W niedzielę w czasie każdej Mszy św. Jeżeli z uwagi na ilość ludzi, musimy zostać na zewnątrz, na czas spowiedzi możemy wejść spokojnie do kościoła.

📌 Komunia św. 
Podchodzimy zawsze środkiem i rozchodzimy się na boki. Przed samą komunią zdejmujemy maskę. Te zasady obowiązują w kościele i na zewnątrz. Możemy przyjąć komunie św. na rękę. Kładziemy lewą dłoń na prawej, ksiądz położy nam komunię na lewej dłoni, wtedy prawą ręką wkładamy komunię do ust. Tę czynność wykonujemy stojąc przed kapłanem. Dopiero po spożyciu komunii odchodzimy.

📌 Transmisje z naszego kościoła. 
Niedzielna Msza św. o godz. 9.00 jest transmitowana.

📌 Sobotnia Msza św. o godz. 18.00 
jest traktowana jako niedzielna Msza św. Zapraszamy na tę Mszę św. zwłaszcza osoby, które mają obawy przed spotkaniem większej ilości osób.


🔴 Rozkład jazdy na najbliższe dni: 

23 maja 2020 - sobota
6.30 - Msza św.
17.30 - 18.30 - spowiedź
18.00 - Majówka i Msza św.
19.00 - Majówka przy kościółku

24 maja 2020 - Niedziela
7.30 - Msza św.
9.00 - Msza św. - transmisja
10.30 - Msza św.
12.00 - Msza św. w intencji mieszkańców Toporowa
13.30 - Poświęcenie pól w Toporowie, Chotyczach i Kolonii oraz w Jeziorach
18.00 - Majówka i Msza św. w intencji mieszkańców Chotycz, Kol Chotycz i Jezior
19.00 - Majówka przy kościółku


Moi Drodzy, zachowując zdrowy rozsądek i respektując przepisy sanitarne, wracajmy do normalności na tyle, na ile jest to możliwe. Niech Wasze oczy mają wiele powodów do uśmiechu :-) 🙂😇😊

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM