Niedziela Palmowa - 29.03.2026 r.
niedziela 29.03.2026
OGŁOSZENIA
Niedziela Palmowa - 29.03.2026 r.
- W ubiegły piątek odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Prawie 100 osób wyszło z naszego kościoła na dwie trasy EDK. Dziękujemy Panom Łukaszowi Klimiukowi i Tomaszowi Ciecierskiemu za organizację EDK. Dziękujemy również tym, którzy całą noc adorowali NS w kościele.
- Palmy które dzisiaj poświęciliśmy, wieszamy lub stawiamy w domu przed krzyżem lub za krzyżem. Żywa palma na suchym drzewie krzyża przypomina zwycięstwo życia nad śmiercią.
- Jeszcze dzisiaj od godz. 15.00 Parafialny Zespół Charytatywny będzie rozwoził Torby Miłosierdzia do ubogich rodzin. Zawracamy się z prośbą do zmotoryzowanych wolontariuszy o pomoc w rozwożeniu tych toreb. Bardzo prosimy aby przed 15.00 przyjechać samochodem na parking przy kawiarence. Rozpoczynamy od Koronki w kościele. Zespół Charytatywny bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się finansowo i materialnie w przygotowanie Toreb Miłosierdzia.
- Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna.
- W Wielki Czwartek nie ma porannej Mszy św.
- Proponujemy aby na Triduum Paschalne zabierać do kościoła stołki do siedzenia.
- Wielki Czwartek 18.00 - Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie Święte Triduum Paschalne. Tego dnia pamiętamy o kapłanach, których Bóg postawił na naszej drodze.
Po Mszy św. uroczyście przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy. - W Wielki Piątek przez cały dzień będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy.
- Wielki Piątek 18.00 - Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża. Ofiary składane w czasie adoracji krzyża przeznaczone będą na Grób Pański w Jerozolimie, którym opiekuje się Kustodia Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zachęcamy aby wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych przedłużyć na Wielką Sobotę, zachowując tak zwany Post Paschalny.
- W Wielki Piątek wypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Tego dnia do komunii św. wynagradzającej możemy przystąpić tylko na Liturgii Męki Pańskiej.
- W Wielką Sobotę adoracja Grobu Pańskiego i krzyża w kościele przez cały dzień.
Klub Ojca zaprasza na godz. 7.30. Z racji Pierwszej Soboty w kościele będzie rozważanie Tajemnicy Różańca.
Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny od godziny 8.00 do 12.00 (co godzinę, o każdej pełnej godzinie). Na wioski prosimy o pojazd na 8.30. Przygotowaliśmy buteleczki z wodą święconą. Jeżeli to możliwe prosimy o przyniesienie pustych buteleczek z ubiegłego roku. Wodę święconą z ubiegłego roku należy wylać w godne miejsce np. pod krzyż. Każdego roku wymieniamy wodę święconą. Przypominamy, że Post Paschalny kończy się po Wigilii Paschalnej a nie po poświęceniu pokarmów.
Od godz. 10.00 do 12.00 możliwość spowiedzi dla tych, którzy nie mogli wcześniej być u spowiedzi. - W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę, w całym Kościele Powszechnym nie jest sprawowana żadna Mszy św.
- Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 19.00. Po tej liturgii dla osób, które biorą w niej udział kończy się Post Paschalny.
- Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 6.00 Bardzo prosimy aby przygotować na procesję pełną Asystę Liturgiczną. Strażaków prosimy o przygotowanie procesji i warty przy Grobie Pańskim. Prosimy również o wcześniejsze przejrzenie sztandarów i feretronów.
- Na cały Wielki Tydzień, Naszym Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania zbawczych wydarzeń paschalnych.
Poprzednie ogłoszenia
niedziela 12.04.2026
niedziela 12.04.2026
niedziela 22.03.2026
niedziela 15.03.2026
niedziela 08.03.2026
niedziela 01.03.2026
niedziela 22.02.2026
niedziela 15.02.2026
niedziela 08.02.2026












