Ogłoszenia duszpasterskie /

10. Niedziela Zwykła

10. Niedziela Zwykła

niedziela 06.06.2021

OGŁOSZENIA  
10. Niedziela Zwykła - 6.06.2021 r.

1. W ubiegłym tygodniu w Uroczystość Bożego Ciała, wyjątkową procesją, uczciliśmy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.  Dziękujemy wszystkim za bardzo liczny udział w tej procesji oraz za podporządkowanie się wymogom reżimu sanitarnego. Dziękujemy również tym, którzy przyczynili się do jej uświetnienia. Osobom niosącym sztandary i feretrony, bielankom, służbie liturgicznej, panom od baldachimu. Wyrażamy wdzięczność Druhom Strażakom za bezpieczne kierowanie ruchem. W szczególny sposób dziękujemy tym, którzy przygotowali ołtarze: Mieszkańcom Meszek, Strażakom, Dyrekcji i Nauczycielom Szkoły Nr 3 oraz Pracownikom Urzędu Miasta i Gminy.

2. Jutro o godz. 17.15, z racji Pierwszego Poniedziałku, zapraszamy na różaniec w intencji dzieci.

3. Chcąc przedłużyć radość z uroczystości Bożego Ciała, trwamy w Oktawie tej uroczystości. Procesja  wokół kościoła codziennie o godz. 17.40. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek.

4. Również w czwartek po wieczorowej Mszy Św. Arcybractwo Straży Honorowej zaprasza na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z racji Wigilii Patronalnego Święta tego Bractwa.

5. W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Tego dnia wypada Patronalne Święto Arcybractwa Straży Honorowej. Członkowie tego Bractwa zapraszają w piątek na różaniec o godz. 7.15, a o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Przed wieczorową Mszą Świętą dokonamy Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa, do czego zachęcili nas Księża Biskupi w liście KEP.

6. W sobotę w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

7. W przyszłą niedzielę trzynasty dzień miesiąca. Procesja Fatimska po wieczorowej Mszy św. Pójdziemy ulicą 11-go listopada i Sienkiewicza.

8. Po Mszy św. przed kościołem, będziemy mieli możliwość złożenia dobrowolnych ofiar do puszek na budujące się kościoły w Diecezji Siedleckiej. My cieszymy się piękną świątynią, ale są parafie, które nie mają swojego kościoła. Zachęcamy do wsparcia tych wspólnot parafialnych.

9. Dokładnie rok temu na głównej Mszy św. w Boże Ciało, Ksiądz Proboszcz zapowiedział zbiórkę złotych przedmiotów na Koronę – Wotum do obrazu MB Szkaplerznej. Po roku możemy podziwiać tę koronę w głównym ołtarzu, w dolnej części obrazu. Dodatkowo, z zebranego złota, wykonaliśmy Złotą Różę do obrazu MB Przeczystej, jako dziękczynienie za opiekę Pani Ziemi Łosickiej.

10. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na wymianę okien i renowację witraży.  Szczegółowe podziękowania systematycznie umieszczamy na naszej stronie parafialnej. Ofiary zbiorowe: KŻRK MB Przeczystej i MB Różańcowej zel. Alina Błażejczuk po 800 zł na renowację witraży.
Młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania oraz Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych, ofiarowali dla naszej parafii dwa uroczyste ornaty. Bóg zapłać.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Anna Czarnocińska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

12. Wszystkim uczestnikom tej liturgii życzymy udanego tygodnia i samych dobrych wiadomości.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM