Ogłoszenia duszpasterskie /

11. Niedziela Zwykła

11. Niedziela Zwykła

niedziela 14.06.2020

OGŁOSZENIA  
11. Niedziela Zwykła - 14.06.2020 r.

1.        W ubiegłym tygodniu w Uroczystość Bożego Ciała wyjątkową procesją uczciliśmy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w tej procesji oraz za podporządkowanie się reżimom sanitarnym i wyjątkowym zasadom uczestnictwa w procesji. Dziękujemy również tym, którzy przyczynili się do jej uświetnienia. Osobom niosącym sztandary i feretrony, bielankom, służbie liturgicznej, panom od baldachimu. Wyrażamy wdzięczność Policji, Straży Miejskiej i Strażakom za bezpieczne kierowanie ruchem. W szczególny sposób dziękujemy tym, którzy przygotowali wyjątkowe ołtarze: Mieszkańcom Świniarowa, Druhom Strażakom, Szkole Podstawowej Nr 2 oraz Pracownikom Starostwa Powiatowego. Galeria zdjęć z naszej uroczystości dostępna jest na parafialnej stronie internetowej: www.zygmuntlosice.pl .

2.        Chcąc przedłużyć radość z uroczystości, trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Procesja wokół kościoła codziennie do czwartku o godz. 17.40. Zachęcamy do udziału w oktawie. Ksiądz Proboszcz zaprasza bielanki, ministrantów i dzieci które brały czynny udział w procesjach na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek. Tradycyjnie będzie słodka niespodzianka.

3.        W czwartek również wypada Trzeci Czwartek Miesiąca, nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła o godz. 17.40. Zachęcamy do składania intencji za przyczyną naszego Świętego Patrona.

4.        W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez cały dzień nasz kościół będzie otwarty i będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do adoracji. Arcybractwo Straży Honorowej, będzie trzymało straż modlitewną. Msze św. w naszej parafii o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.
Przy tej okazji chcemy jeszcze raz przypomnieć naszym parafianom, że od początku epidemii, drzwi naszego kościoła przez cały dzień są otwarte i jest wystawiony Najświętszy Sakrament. W dni powszednie od godz. 7.00 do 18.00, w niedzielę od godz. 13.00 do 18.00. O godz. 15.00 codziennie, zachęcamy do wspólnotowego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego. Nie tylko przedsionek, ale cały kościół jest do naszej dyspozycji z wyjątkiem prezbiterium, gdzie w ciągu dnia uruchomiony jest alarm ruchowy, granicę, której nie możemy przekraczać wyznaczają czerwone taśmy. Nasz kościół będzie otwarty już na stałe.

5.        W sobotę w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do modlitwy wynagradzającej.

6.        Ksiądz Paweł zaprasza Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. w poniedziałek i czwartek na spotkanie o godz. 16.00.

7.        Na głównej Mszy św. w Boże Ciało, Ksiądz Proboszcz zapowiedział, że bieżący rok 2020, rok światowej epidemii koronawirusa, jako wspólnota parafialna, chcemy upamiętnić dziękczynnym wotum w postaci złotej korony pod obrazem matki Bożej Szkaplerznej. Korona zostanie wykonana ze szczerego złota i będzie na niej umieszczony napis, że nasze miasto ominęła ta zaraza. W najbliższym tygodniu przygotujemy "Złotą Księgę", w której każdy, kto ofiaruje złoto lub dobrowolną ofiarę pieniężną na tę koronę, będzie mógł się wpisać, podając swoje dokładne dane. Złota Księga po zapełnieniu zostanie komisyjnie, wobec Rady Parafialnej, zalakowana i umieszczona w Archiwum Parafialnym. Wpisy mogą być indywidualne, rodzinne lub mogą to uczynić organizacje. Ta złota korona ma być wotum wdzięczności i świadectwem historii, którą my tworzymy i obecnie przeżywamy.

8.        Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze w parafii. Szczegółowe podziękowania systematycznie umieszczamy na naszej stronie parafialnej.
Młodzież, która przyjęła w ubiegłym tygodniu Sakrament Bierzmowania, ofiarowała dla naszej parafii czteroczęściowe naczynie do udzielania komunii św. Bóg zapłać.

9.        Za tydzień będziemy mieli możliwość złożyć ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

10.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Helena Szymaniuk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.....

11.    Wszystkim uczestnikom tej liturgii życzymy udanego tygodnia i samych dobrych wieści.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM