Ogłoszenia duszpasterskie /

12. Niedziela Zwykła

12. Niedziela Zwykła

niedziela 21.06.2020

OGŁOSZENIA  
12. Niedziela Zwykła - 21.06.2020 r.

1.        Jak słyszeliśmy w Liście Pasterskim Księdza Biskupa, ruszyły już przygotowania do Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. W naszej parafii odpowiedzialnym za pielgrzymkę będzie ks. Paweł. Planujemy normalne rozpoczęcie pielgrzymki, po którym na trasę wyruszy nasza reprezentacja. W dniach od 1 do 14 sierpnia Apele Jasnogórskie, które będą rozbudowane o modlitwę różańcową. Pielgrzymkę do Leśnej planujemy podzielić na mniejsze grupy poza tym mamy nadzieję, że odbędzie się ona normalnie.

2.        Gościmy dzisiaj w naszej parafii Zespół Muzyczny Sanctus z Gdańska. Zespół jest w swojej trasie koncertowej, promującej najnowszą płytę. Po Mszy św. zaśpiewają dwa utwory, a przed kościołem będzie możliwość nabycia najnowszej płyty. Jeszcze dzisiaj w naszym kościele o godz. 18.45 zespół poprowadzi Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy. Wieczór potrwa około godziny czasu.

3.        W najbliższą sobotę o godz. 11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Zapraszamy dzieci na spotkania przygotowujące do tej uroczystości w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 16.00. Spowiedź dla dzieci, rodziców i krewnych w czwartek godz. 17.00 - klasa 3a i dzieci spoza SP Nr 2, w piątek godz. 17.00 - klasy 3b i 3c.

4.        We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Na wieczorowej Mszy św. będziemy szczególniej modlili się w ich intencji. O oprawę liturgiczną tej Mszy św. poprosimy Klub Ojca z naszej parafii.

5.        W środę wypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy.

6.        W czwartek ks. Jacek zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 uczniów klas siódmych, w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku szkolnym. Szczegóły spotkania na naszej stronie parafialnej w zakładce "Bierzmowanie".

7.        W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 - Zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i pracowników oświaty do modlitwy dziękczynnej za mijający Rok Szkolny, który był dla wszystkich wyjątkowo trudny.

8.        Za tydzień Ostatnia Niedziela Miesiąca, tradycyjnie ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze prowadzone w naszej parafii.

9.        Na ręce Pana Piotra, Sołtysa ze Świniarowa bardzo dziękujemy za wykoszenie trawy na cmentarzu. O dopilnowanie następnego koszenia trawy na cmentarzu, prosimy mieszkańców Chotycz.

10.    Dzisiaj po Mszy św. możemy złożyć do puszek dobrowolne ofiary na utrzymanie KUL-u, gdzie studiuje, między innymi, nasz ks. Sebastian.

11.    Bóg zapłać za ofiary na remont kościółka św. Stanisława: KŻRK zel. Marianna Kazimierczak - 300 zł. Bóg zapłać. Pozostałe ofiary publikujemy na parafialnej stronie internetowej.
Bóg zapłać za przekazane złoto i ofiary pieniężne na złotą koronę, którą umieścimy w głównym ołtarzu jako wotum dziękczynne w roku epidemii koronawirusa. 
Na początku lipca zdejmiemy żyrandole w głównej nawie i oddamy je do renowacji. Parce konserwatorskie potrwają około miesiąca.

12.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Cecylia Tymoszuk, której pogrzeb odbędzie się jutro. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

13.    Wszystkim Ojcom z naszej parafii, już dzisiaj składamy serdeczne życzenia. Pamiętamy również w naszej modlitwie o tych, którzy odeszli do wieczności.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM