Ogłoszenia duszpasterskie /

12. Niedziela Zwykła

12. Niedziela Zwykła

niedziela 20.06.2021

OGŁOSZENIA  
12. Niedziela Zwykła - 21.06.2020 r.

1. Na dzisiejszą niedzielę Ksiądz Biskup Ordynariusz napisał List Pasterski dotyczący przygotowań do Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Z uwagi na obecność naszych gości zachęcamy do przeczytania tego listu na naszej stronie internetowej. W naszej parafii odpowiedzialnym za pielgrzymkę będzie ks. Paweł. W dniach od 1 do 14 sierpnia planujemy Apele Jasnogórskie. Pielgrzymka do Leśnej mamy nadzieję, odbędzie się już normalnie, odpowiedzialnym za organizację będzie ks. Jacek.

2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża z Lasek k/Warszawy. Zgromadzenie to założyła w 1918 roku Matka Elżbieta Róża Czacka, która będzie beatyfikowana razem z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Siostry prowadzą największy w Polsce ośrodek dla niewidomych i niedowidzących. Po Mszy przed kościołem będziemy mieli możliwość rozmowy z siostrami i ewentualnego wsparcia ich działalności.

3. W środę 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Na wieczorowej Mszy św. będziemy modlili się w ich intencji. O oprawę liturgiczną tej Mszy św. prosimy Klub Ojca, który funkcjonuje przy naszej parafii. Wszystkim Panom z Parafialnego Klubu Ojca już dzisiaj dziękujemy za całoroczną pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

4. Również w środę Nowenna Miesięcy za przyczyną Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

5. W czwartek wypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi.

6. W piątek Zakończenie Roku Szkolnego. Msza św. dziękczynna o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i pracowników oświaty do modlitwy dziękczynnej za mijający Rok Szkolny, który był dla wszystkich wyjątkowo trudny.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na „Rodzinną Niedzielę”. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy całe rodziny. Po Mszy św. konferencja rodzin i wspólna agapa.

8. Za tydzień Ostatnia Niedziela Miesiąca, tradycyjnie ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze w szczególności na wymianę okien i renowację witraży.

9. Dzisiaj po Mszy św. możemy złożyć do puszek dobrowolne ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

10. Wyższe Seminarium Duchowne w Siedlcach organizuje rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej. Rekolekcje odbędą się w dniach 25 – 27 czerwca 2021. Zaproszenie skierowane jest do uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej, szkół średnich i studentów, którzy pragną rozeznać swoje powołanie.

11. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na wymianę okien i renowację witraży. Witraże w naszym kościele pierwotnie miały być wymienione w jednym terminie pod koniec roku. Ustaliliśmy jednak z Pracownią Konserwatorską, że będą wymieniane sukcesywnie, tak jak postępują prace konserwatorskie.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Ewa Werle, Jadwiga Krasiejko i Kazimierz Urban. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

13. Wszystkim Ojcom z naszej parafii, już dzisiaj składamy serdeczne życzenia. Pamiętamy również w naszej modlitwie o tych, którzy odeszli do wieczności.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM