Ogłoszenia duszpasterskie /

13. Niedziela Zwykła

13. Niedziela Zwykła

niedziela 28.06.2020

OGŁOSZENIA  
13. Niedziela Zwykła - 28.06.2020 r.

1.        Rozpoczął się już czas wakacji szkolnych i urlopów. Wszystkim urlopowiczom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Przypominamy, że od następnej niedzieli nie ma specjalnej Mszy św. z udziałem dzieci, na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy wszystkich. Przy okazji rozpoczęcia wakacji przypominamy wymagania liturgiczne dotyczące stroju i ubrania w kościele. Nasz strój w kościele, nawet w bardzo upalne dni, powinien być godny, podkreślający szacunek dla świętego miejsca i szacunek dla misterium w którym uczestniczymy. Kategorycznie zabrania się przychodzenia do kościoła w szortach czy ubraniu wakacyjnym. Bardzo prosimy aby nasz strój w kościele był właściwy i godny. Dotyczy to również dzieci i młodzieży.

2.        Wczoraj w naszej parafii odbyła się Uroczystość Pierwszej Komunii Św. Bardzo dziękujemy ks. Pawłowi i Rodzicom za przygotowanie dzieci do tej Uroczystości. Dzieci przeżywają obecnie Biały Tydzień, dzisiaj będą uczestniczyły we Mszy św. o godz. 10.30 na której będzie również zakończenie Roku Szkolnego. Parafialny Zespół Charytatywny przygotował dla wszystkich dzieci upominki na wakacje. Biały Tydzień zakończymy w czwartek pielgrzymką dla dzieci i rodziców.

3.        W poniedziałek wypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Jest to również dzień imienin naszego Ks. Pawła Padysza. Na Mszy św. wieczorowej będziemy modlili się w intencji Księdza Pawła z racji Jego Imienin oraz w intencji Księdza Prałata z racji 62. Rocznicy Święceń Kapłańskich. Po Mszy św. możliwość indywidualnego złożenia życzeń. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone będą na świętopietrze tzn. na utrzymanie bazylik w Rzymie.

4.        We wtorek kończymy miesiąc czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bardzo dziękujemy tym, którzy gromadzili się w kościele i przy kościółku św. Stanisława, przez cały miesiąc, na nabożeństwo. Przypominamy, że kościółek św. Stanisława przez całe wakacje, w ciągu dnia pozostaje otwarty i jest możliwość osobistej modlitwy w środku.

5.        W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Z uwagi na urlopy księży, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia, tak aby w pierwszy piątek przystąpić już tylko do komunii pierwszo piątkowej.

6.        W czwartek 2-go lipca w Kodniu Diecezjalny Dzień Chorego. Centralna Msza św. o godz. 12.00. Tego dnia w naszym kościele po wieczorowej Mszy św. udzielimy specjalnego, indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem wszystkim chorym. Prosimy o pomoc w dotarciu chorych do kościoła.

7.        W przyszłą niedzielę w Jeziorach o godz. 11.00 Msza św. plenerowa w 76 rocznicę zwycięskiej bitwy Majora Zenona pod Jeziorami.

8.        Mimo reżimu sanitarnego ruszyły przegotowania do Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Przewodnikiem grupy nr. 13 będzie ks. Paweł Padysz.  Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce fizycznej (na ile pozwalają organizatorzy) oraz pielgrzymce duchowej. Za tydzień w niedzielę ks. Paweł zaprasza wszystkich pielgrzymów na wieczorową Mszę św. oraz na spotkanie integracyjne po Mszy św.

9.        Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Katolickie Radio Podlasie.

10.    Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca - tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze w naszej parafii. Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie tych prac.
Przygotowaliśmy już Złotą Księgę, w której mogą złożyć pamiątkowe wpisy osoby, składające złote przedmioty lub ofiary pieniężne na Wotum Dziękczynne. W tej księdze umieścimy, oprócz indywidualnych wpisów, dokładny spis ofiarodawców oraz ofiarowanych przedmiotów.  We wrześniu tę księgę, w obecności Rady Parafialnej, zalakujemy specjalną suchą pieczęcią. Możliwość wpisywania się w zakrystii.
Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych ofiarowali dla parafii tron pod monstrancję, który stoi na ołtarzu.

11.    Dzisiaj po Mszy św. Młodzież  KSM-u, chcąc zarobić sobie na wakacyjny obóz formacyjny, sprzedaje przed kościołem gofry, ciastka, lemoniadę i inne słodkości. Zachęcamy do wsparcia ich inicjatywy.

12.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Janina Zbucka i Jerzy Rycerz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

13.    Dzieciom, Młodzieży i urlopowiczom jeszcze raz życzymy udanego wypoczynku i przypominamy, że nie ma wakacji ani urlopu od modlitwy i niedzielnej Mszy św.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM