Ogłoszenia duszpasterskie /

13. Niedziela Zwykła

13. Niedziela Zwykła

niedziela 27.06.2021

OGŁOSZENIA  
13. Niedziela Zwykła - 27.06.2021 r.

1. Rozpoczął się już czas wakacji szkolnych i urlopów. Wszystkim urlopowiczom życzymy dobrego, udanego i bezpiecznego wypoczynku. Przypominamy, że od następnej niedzieli nie ma specjalnej Mszy św. z udziałem dzieci, na Mszę św. o godz. 10.30 w czasie wakacji zapraszamy wszystkich.

2 Przy okazji rozpoczęcia wakacji przypominamy wymagania liturgiczne dotyczące stroju i ubrania w kościele. Nasz strój w kościele, nawet w bardzo upalne dni, powinien być godny, podkreślający szacunek dla świętego miejsca i szacunek dla misterium w którym uczestniczymy. Kategorycznie zabrania się przychodzenia do kościoła w szortach czy ubraniu wakacyjnym. Dotyczy to również dzieci i młodzieży.

3. We wtorek wypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Jest to również dzień imienin naszego Ks. Pawła Padysza oraz 63. rocznica Święceń Kapłańskich Księdza Prałata Henryka Rzeszotka. Na Mszy św. wieczorowej będziemy modlili się w intencji Księdza Pawła i Księdza Prałata. Po Mszy św. możliwość indywidualnego złożenia życzeń. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone będą na „Świętopietrze” tzn. na utrzymanie bazylik w Rzymie.

4. W środę kończymy miesiąc czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bardzo dziękujemy tym, którzy uczestniczyli w tym nabożeństwie w kościele i przy kościółku św. Stanisława przez cały miesiąc. Kościółek św. Stanisława przez całe wakacje, w ciągu dnia pozostaje otwarty i jest możliwość osobistej modlitwy wewnątrz kościółka.

5. Również w środę kończy swoją posługę, jako proboszcz parafii Trójcy św., Ksiądz Kanonik Edward Boruc. Pozostaje w parafii Trójcy jako kapłan emerytowany. Dziękujemy za Jego wieloletnią współpracę z naszą parafią. Nowym proboszczem będzie Ksiądz Paweł Madaliński.

6. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Z uwagi na urlopy księży, zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia, tak aby w pierwszy piątek przystąpić już tylko do komunii wynagradzającej. Jeżeli obchodzimy Pierwsze Piątki, wystarczy abyśmy przystąpili do komunii wynagradzającej, spowiedź może być w innym czasie. Podobnie w Pierwszą Sobotę.

7. W czwartek po wieczorowej Mszy św. Spotkanie Formacyjne Arcybractwa Straży Honorowej. Spotkanie ma charakter otwarty na które zaproszeni są wszyscy chętni.

8. W piątek 2-go lipca w Kodniu Diecezjalny Dzień Chorego. Centralna Msza św. o godz. 12.00. Tego dnia w naszym kościele po wieczorowej Mszy św. udzielimy specjalnego, indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem wszystkim chorym. Prosimy o pomoc w dotarciu chorych do kościoła.

9. W sobotę Męski Różaniec ulicami miasta. Msza św. o godz. 6.30, o godz. 7.00 medytacja Tajemnicy Różańca, następnie różaniec ulicami naszego miasta.

10 W przyszłą niedzielę w Jeziorach o godz. 11.00 Msza św. plenerowa w 77 rocznicę zwycięskiej bitwy Majora Zenona pod Jeziorami. Z tej racji już w sobotę VI Rodzinny Rad Rowerowy szlakiem „Zenona”.

11. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Od 23 czerwca pracę rozpoczęli rachmistrzowie, których zadaniem jest spisanie osób, które nie zrobiły tego samodzielnie. Możemy również spisać się samodzielnie przez telefon, internet lub osobiście w Centrum Informacji ul. Berka Joselewicza 13.

12. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca - tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze w naszej parafii. Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie tych prac.

13. W ubiegłym tygodniu nikt z naszej wspólnoty parafialnej nie odszedł do wieczności. Pomódlmy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

14. Dzieciom, Młodzieży i urlopowiczom jeszcze raz życzymy udanego wypoczynku i przypominamy, że nie ma wakacji ani urlopu od modlitwy i niedzielnej Mszy św.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM