Ogłoszenia duszpasterskie /

14. Niedziela Zwykła

14. Niedziela Zwykła

niedziela 04.07.2021

OGŁOSZENIA  
14. Niedziela Zwykła - 4.07.2021 r.

1. W pierwszą niedzielę lipca w Ewangelii słyszymy, dobrze znane słowa: " Tylko w swojej ojczyźnie i wśród swoich prorok może być tak lekceważony". W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie wstępowania do kościołów. Pamiętajmy o ciszy i choćby krótkiej modlitwie w napotkanych kościołach.

2. Wszystkim odpoczywającym na terenie naszej parafii życzymy dobrego odpoczynku i zapraszamy do naszej świątyni także w dni powszednie na Mszę św. i na adorację Najświętszego Sakramentu. Nasz kościół jest otwarty cały dzień, wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00, w niedzielę od 13.00.

3. Dzisiaj w Jeziorach o godz. 11.00 Msza św. plenerowa w 77. rocznicę zwycięskiej bitwy Majora Zenona. Mszy świętej będzie przewodniczył nasz ks. Paweł Padysz, który odnalazł wśród żołnierzy Majora Zenona bliskiego kuzyna.

4. W poniedziałek przed wieczorową Mszą św. Róża Różańcowa zaprasza na modlitwę różańcową w intencji dzieci. Zaproszenie na tę modlitwę kierujemy do rodziców, którzy chcą omodlić swoje dzieci.

5. We wtorek wypada Pierwszy Wtorek Miesiąca. Przed wieczorową Mszą św. modlitwa wypominkowa oraz Msza św. w intencji polecanych w wypominkach.

6. Uroczystość Odpustowa Matki Bożej Szkaplerznej w tym roku wypada 18 lipca, a więc za dwa tygodnie.

7. Dokładne informacje dotyczące odpustu podamy za tydzień, ale już dzisiaj zwracamy się z prośbą aby zrobić porządek na cmentarzu. Bardzo prosimy aby przy sprzątaniu grobów bliskich, zwrócić uwagę na sąsiednie groby, może warto sprzątnąć stare znicze czy wyrwać chwasty z sąsiedniego grobu. Opiekun Cmentarza nie jest w stanie usunąć wszystkich chaszczy, bardzo prosimy o pomoc w usuwaniu przerośniętych traw. Prosimy również aby zadbać o otoczenie pustych pieczar. Osoby, które zarezerwowały pieczary na nowym czy starym cmentarzu odpowiadają za utrzymanie porządku przy tych pustych grobach. Nie może być takiej sytuacji, że ktoś zarezerwował sobie miejsce na cmentarzu i przestał o nie dbać. Taki zarezerwowany grób nie może straszyć. Dysponent grobu czy miejsca na cmentarzu odpowiada za to miejsce. Bardzo prosimy również o wrzucanie śmieci do wyznaczonych boksów, zgodnie z napisami w boksach.

8. Sprawy gospodarcze. Zakończyliśmy przebudowę wejścia do Kancelarii Parafialnej i głównego wejścia na plebanię. W tym roku planujemy również całkowitą przebudowę Kancelarii Parafialnej tak aby, kancelaria i poczekalnia były miejscami wizytowymi na miarę naszych czasów.

9. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na wymianę okien i witraży. Dziękujemy również za ofiary składane na tacę w niedzielę gospodarczą ale również ofiary składane w każdą niedzielę.
Ofiary zbiorowe – KŻRK zel. Marianna Kazimieruk – 450 zł. Bóg zapłać.

10. W ubiegłym tygodniu nikt z naszej wspólnoty parafialnej nie odszedł do wieczności. Pomódlmy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

11. Naszym Parafianom i Gościom życzymy bezpiecznych wyjazdów i powrotów oraz udanego wypoczynku.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM