Ogłoszenia duszpasterskie /

15. Niedziela Zwykła

15. Niedziela Zwykła

niedziela 11.07.2021

OGŁOSZENIA  
15. Niedziela Zwykła - 11.07.2021 r.

1. Czas urlopów i wakacji dla jednych jest okazją do wypoczynku, dla innych jest okresem wytężonej pracy. W tym czasie chcemy docenić wysiłek rolników i podziękować im za ciężką i wytężoną pracę nad zdobywaniem naszego chleba powszedniego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy ciężko pracują gdy my mamy wakacje.

2. Wszystkim naszym parafianom i przebywającym na naszym terenie gościom, przypominamy: długotrwałe przebywanie na słońcu, bez odpowiedniego nawadniania organizmu, może być niebezpieczne dla zdrowia i życia. Prosimy, aby umiejętnie korzystać z uroków tak ciepłego lata.

3. We wtorek wypada trzynasty dzień miesiąca, po wieczorowej Mszy św. Procesja Fatimska. Pójdziemy ulicami: Rynek, 1-go Maja, Błonie, Międzyrzecka, Ogrodowa i Narutowicza. Zapraszamy do udziału.

4. W czwartek – Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II o godz. 17.45. Zachęcamy do składania intencji za przyczyną św. Jana Pawła II na specjalnie przygotowanych kartkach w przedsionku kościoła.

5. W piątek Liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. Zachęcamy do zakładania tego dnia szkaplerza.  Szkaplerz może poświęcić i założyć tylko kapłan. Ci, którzy chcą założyć szkaplerz, powinni go przynieść ze sobą. Matka Boża dała szkaplerz generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko ozdoba. Niech to będzie znak naszej religijności noszony z wiarą i miłością.

6. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii Uroczystość Odpustowa Matki Bożej Szkaplerznej. Suma Odpustowa o godz. 12.00 na cmentarzu. Przewodniczył jej będzie ks. Andrzej Popławski nasz ziomek,  obecnie proboszcz parafii Bożego Ciała w Siedlcach. Tym samym nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 w kościele. Zapraszamy na cmentarz już od godz. 11.15 będziemy odmawiali różaniec z czytaniem kartek wypominkowych. Przy kaplicy będzie można wypełnić i złożyć kartki wypominkowe. Spowiedź w czasie sumy przy kaplicy. Na głównej alei przy Pomniku Anioła rozstawione będą ławki.

7. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uporządkowali już groby swoich bliskich. Przez ostatnie dni widać było wzmożony ruch na cmentarzu. Dziękujemy za pozytywną odpowiedź na nasz apel z ubiegłego tygodnia oraz za dokładne segregowanie śmieci. Przy tej okazji informujemy, że istnieje możliwość zlecenia Opiekunowi Cmentarza całorocznej opieki nad konkretnym grobem i terenem wokół niego. Wszystkie informacje dotyczące naszego cmentarza, łącznie z wirtualnym cmentarzem, dostępne są na parafialnej stronie internetowej w zakładce “CMENTARZ”. Tam też możemy sprawdzić do którego roku jesteśmy dysponentem danego grobu.

8. W czasie wakacji z urlopów korzystają również pracownicy kościelni i kapłani. W związku z tym, bardzo prosimy o wyrozumiałość gdy będzie utrudniony kontakt z księdzem czy pracownikiem kościelnym. W sytuacji, gdy nie będzie spowiedzi w czasie Mszy św., prosimy poprosić o ten sakrament po Mszy św. kapłana, który odprawiał Mszę św.

9. Zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Samorząd Naszej Gminy, ma obowiązek przeprowadzić spis instalacji wytwarzania ciepła. W związku z tym, na polecenie Burmistrza Miasta i Gminy, od jutra ankieterzy posiadający stosowne identyfikatory, rozpoczną inwentaryzację źródeł ciepła niskiej emisji.

10. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na renowację witraży oraz ofiary składane na tacę w każdą niedzielę.

11. W ubiegłym tygodniu nikt z naszej wspólnoty parafialnej nie odszedł do wieczności. Pomódlmy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

12. Naszym Parafianom i Gościom jeszcze raz życzymy umiejętnego korzystania z uroków lata.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM