Ogłoszenia duszpasterskie /

16. Niedziela Zwykła

16. Niedziela Zwykła

niedziela 18.07.2021

OGŁOSZENIA  
16. Niedziela Zwykła - 18.07.2021 r.

1. Trwa pełnia lata, czas wakacji i urlopów. Oczywiście pamiętamy, że nie ma wakacji od modlitwy, przykazań Bożych czy Kościelnych. Nasz kościół jest otwarty każdego dnia, zapraszamy do kościoła choćby na chwilę adoracji. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiejsza niedziela to dzień Uroczystości Odpustowej w naszej parafii – Odpust Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel czyli Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczysta Suma Odpustowa na cmentarzu o godz. 12.00 , której przewodniczył będzie nasz ziomek – ks. Andrzej Popławski, obecnie proboszcz Parafii Bożego Ciała w Siedlcach. O godz. 11.15 na cmentarzu, modlitwa w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, istnieje możliwość wypełnienia i dodania kartki wypominkowej na cmentarzu. Przypominamy, że w kościele nie będzie Mszy św. o godz. 12.00.

3. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uporządkowali groby swoich bliskich oraz zachowali zasady segregacji śmieci na cmentarzu.

4. W czwartek 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym wypada święto Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Maria Magdalena po nawróceniu, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem. Od początku św. Maria Magdalena patronuje kobietom, które potrzebują lub przeszły przemianę.

5. W piątek 23. dzień miesiąca, przed wieczorową Mszą św. Nowenna Miesięcy za przyczyną Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

6. W niedzielę 25 lipca, wypada święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jego przydomek Jakub Starszy. Grób św. Jakuba znajduje się w Hiszpanii w Satntiago de Compostella, najbardziej znany cel pielgrzymek w Europie. Do tego sanktuarium prowadzą Drogi i Ścieżki Jakubowe z całej Europy. Jedna z tych dróg przebiega przez nasze Przesmyki, stąd parafia św. Jakuba w Przesmykach.

7. W przyszłą niedzielę wspominamy również św. Krzysztofa Patrona - Kierowców i Podróżujących. Poświęcenie kierowców i pojazdów po sumie i po Mszy św. wieczorowej. Poświęcimy: samochody, motocykle, rowery oraz hulajnogi. Zapraszamy zwłaszcza tych, którzy zakupili pojazdy w ubiegłym roku i poruszają się nie poświęconymi pojazdami.
Pojazdy będziemy święcili przy ulicy Berka Joselewicza, Ksiądz będzie stał w jednym miejscu, przy tylnej bramie kościoła i będzie święcił przejeżdżające samochody. Zachęcamy do odmawiania modlitwy za przyczyną św. Krzysztofa lub wykonania znaku krzyża przed każdą podróżą.

8. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze prowadzone w naszej parafii.

9. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza na Drugą Diecezjalną Pielgrzymkę Dziadków i Teściów do Parczewa w niedzielę 25 lipca, początek o godz. 10.30.

10. Bóg zapłać mieszkańcom Meszek za wykoszenie trawy na nowej części cmentarza. O dopilnowanie następnego koszenia trawy na cmentarzu, prosimy gospodarzy z Łosic.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Krystyna Grabowska i Janusz Bieliński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

12. Naszym Parafianom i Miłym Gościom życzymy spokojnej pogody atmosferycznej i pogody ducha w rozpoczynającym się tygodniu.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM