Ogłoszenia duszpasterskie /

17. Niedziela Zwykła

17. Niedziela Zwykła

niedziela 25.07.2021

OGŁOSZENIA  
17. Niedziela Zwykła -25.07.2021 r.

1.        Ogłoszenia Parafialne rozpoczniemy od smutnej wiadomości - mija połowa wakacji. Za tydzień rozpoczniemy już miesiąc sierpień. A sierpień to miesiąc szczególny, tak na płaszczyźnie religijnej jak i patriotycznej. 1 sierpnia - rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W połowie miesiąca wspominamy sierpniowe wydarzenia na polskim Wybrzeżu. Także „Cud nad Wisłą” w 1920 roku był w sierpniu. 15 sierpnia uroczystości poświęcone matce Bożej.

2.        W Kalendarzu Liturgicznym dzisiaj wspominamy św. Jakuba i św. Krzysztofa. Po sumie oraz po wieczorowej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Poświęcenie nastąpi po zakończonej Mszy św., przy bramie, od ul. Berka Joselewicza. Kapłan stojąc w jednym miejscu będzie święcił przejeżdżające pojazdy.

3.        W związku z tragicznymi w skutkach ulewami i podtopieniami, które miały miejsce w Polsce w ostatnim czasie, Ksiądz Biskup Ordynariusz w ubiegłym tygodniu podjął decyzję o zbiórce ofiar do puszek, która przeznaczona będzie jako pomoc dla najbardziej poszkodowanych w nawałnicach. Po Mszy św. młodzież z KSM-u będzie zbierała do puszek dobrowolne ofiary na ten cel.

4.        Za tydzień w niedzielę, tradycyjnie wyruszy z naszej parafii, Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę w grupie nr. 13 z Dekanatu Łosickiego pod przewodnictwem ks. Pawła Padysza. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 7.30. Zapraszamy do licznego udziału i odprowadzenia pielgrzymów ulicami naszego miasta. Odprowadzający dojdą do Zajazdu "U Olka", gdzie Państwo Oleksiukowie zapraszają wszystkich odprowadzających na poranną kawę. Po kawie wracamy poboczem, indywidualnie do miasta.

5.        Zapisy na pielgrzymkę i zdawanie bagaży w sobotę 31 lipca od 16.00 do 18.00 w kawiarence parafialnej.

6.        W czasie trwania pielgrzymki, zapraszamy wszystkich, zwłaszcza tych, którzy znają smak pielgrzymowania na Apele Pielgrzymkowe o godz. 20.30. Pielgrzymi po całym dniu maszerowania gromadzą się codziennie na Apelu, a my w kościele będziemy tworzyli z nimi duchowy most łączności. Formularze uczestnictwa w Pielgrzymce Duchowej wyłożone są na ołtarzach bocznych. Intencje pielgrzymów duchowych możemy składać w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Pawła.

7.        Za tydzień wypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed sumą modlitwa wypominkowa a po sumie Miesięczna Adoracja i zmiana Tajemnic Różańcowych.

8.        14 sierpnia planujemy Pielgrzymkę do Leśnej Podlaskiej. Mamy nadzieję, że odbędzie się ona w normalnej, tradycyjnej formie.

9.        Na półce za ostatnią ławką wyłożone są książeczki do nabożeństwa i różańce. Mają one służyć do modlitwy w czasie adoracji w ciągu dnia. Niestety książeczki i różańce regularnie giną. Bardzo prosimy, aby po skorzystaniu książeczkę czy różaniec odłożyć na miejsce, niech służy też innym do modlitwy.

10.    Sprawy gospodarcze. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze prowadzone w naszej parafii. Bóg zapłać.

11.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tadeusz Lewandowski, Jan Mamcarz, Jan Szymaniuk, Henryka Dydycz, Lucjan Marciniuk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

12.    Naszym Parafianom i Gościom przypominamy, że prawie połowa wakacji już za nami. Życzymy Bożego błogosławieństwa na drugą połowę.:-)

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM