Ogłoszenia duszpasterskie /

2. Niedziela po Bożym Narodzeniu

2. Niedziela po Bożym Narodzeniu

niedziela 03.01.2021

OGŁOSZENIA  
2. Niedziela po Bożym Narodzeniu - 3.01.2021 r.

1.        Dzisiaj Pierwsza Niedziela Roku i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed sumą modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach, a po sumie Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.

2.        Jutro w Pierwszy Poniedziałek Miesiąca, Róża Różańcowa zaprasza na różaniec przed wieczorową Mszą św.

3.        We wtorek Pierwszy Wtorek Miesiąca. Przed wieczorową Mszą św. modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach, za których również będzie sprawowana wieczorowa Msza św.

4.        W środę będziemy przeżywali Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną Uroczystością Trzech Króli. Ewangelia – Dobra Nowina, skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów. Dlatego w tym dniu będziemy szczególnej wspominali świeckich i duchownych, Misjonarzy i Misjonarki. Zebrane ofiary na tacę przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny, jako pomoc dla misjonarzy.

5.         W Uroczystość Trzech Króli, Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Transmisja z naszego kościoła o godz. 9.00.

6.        W tym roku, z uwagi na obostrzenia sanitarne, nie będzie Orszaku Trzech Króli w tradycyjnej formie. Pan Burmistrz i Łosicki Dom Kultury proponują inną formę tegorocznego orszaku. 6 stycznia o godz. 9.00 będzie zaprezentowany Łosicki Orszakowy Challenge Kolędowy. W godzinach od 13.00 do 15.30, grupy kolędników będą zapraszały do wspólnego śpiewania kolęd, mieszkańców poszczególnych osiedli. Zachęcamy do włączenia się w tę formę tegorocznego Orszaku Trzech Króli.

7.        W tym tygodniu wypada również Pierwszy Czwartek Miesiąca.

8.        Trwa WIZYTA DUSZPASTERSKA. Bardzo dziękujemy za sygnały życzliwości od tych, którzy już przeżywali tegoroczną kolędę. Inna forma Wizyty Duszpasterskiej, pozwala nam wszystkim zwrócić uwagę na to, co jest najważniejsze. W wyznaczonym dniu na kolędę, przygotowujemy mieszkanie i rodzinę, tak jak zwykle. O godz. 19.00 przychodzimy do kościoła lub łączymy się on-line z naszym kościołem. Każdy kto już odbył kolędę, może wziąć obrazki, folderki i cukierki, które są wyłożone na bocznym ołtarzu. Zapraszamy po odbiór. Dziękujemy również, za ofiary składane przy okazji kolędy.

9.        W tym tygodniu zapraszamy naszych parafian według następującego porządku: Poniedziałek: ul. Targowa, ul. 1 Maja, ul. Moniuszki, ul. Św. Stanisława, ul. Traugutta, ul. Piłsudskiego, ul. Rynek, ul. Białostocka. Wtorek: ul. Majora Zenona, ul. Kościuszki, ul. Krótka, ul. Nowa, ul. Sokołowska, ul. Kilińskiego, ul. 11 listopada, ul. Sienkiewicza. Czwartek: ul. Bialska. Piątek: ul. Narutowicza i ul. Myśliwska. Sobota: te Rodziny, które nie mogły wcześniej uczestniczyć w kolędzie oraz chętni "Wirtualni Parafianie".

10.    Jak możemy zauważyć w kościele, Złota Korona Wotum, została już umieszczona pod obrazem Matki Bożej Szkaplerznej. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że zawsze tam była. Ksiądz Dziekan bardzo dziękuje wszystkim Ofiarodawcom złotych przedmiotów oraz Pani Małgorzacie Waszkiewicz za projekt korony, Panu Józefowi Rusakowiczowi za koordynację wykonania korony, Pracowni Złotniczej Krzysztofa Kosieradzkiego za wykonanie i instalację korony. Po wykonaniu korony według projektu, została jeszcze część złota. Planujemy w tym roku, wykonać w tej samej pracowni, złotą różę do obrazu Matki Bożej Przeczystej, którą zawiesimy przed Wielkanocą. Jeżeli jakaś rodzina zechce mieć udział w tej złotej róży, może złożyć dobrowolną ofiarę na jej wykonanie.

11.    W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: Janina Pożarowszczyk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

12.    Życzymy naszym parafianom i gościom, aby tak jak Trzej Królowie, umieli podążać za światłem z nieba.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM