Ogłoszenia duszpasterskie /

2. Niedziela Wielkanocna

2. Niedziela Wielkanocna

niedziela 19.04.2020

OGŁOSZENIA  
2. Niedziela Wielkanocna - 19.04.2020 r. / 5. tydzień epidemii

1.        Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Św. Faustyna pisze w „Dzienniczku”: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła Miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”(Dz. 299, 699). Zachęcamy aby o godzinie 15.00 odmówić w rodzinach Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W granicach Polski za odmówienie Koronki dzisiaj można uzyskać odpust zupełny.
Od godz. 12.30 do godz. 17.30 nasz kościół będzie otwarty i będzie wystawiony Najświętszy Sakrament.

2.        Dzisiaj obchodzimy również Patronalne Święto Caritas. W tym dniu pamiętamy o naszym Parafialnym Zespole Caritas i dziękujemy jego członkom za ogromną pracę, zwłaszcza w ostatnim czasie. W ciągu ostatniego miesiąca rozdali prawie tonę żywności. Bóg zapłać za trud.

3.        Od poniedziałku zaczną obowiązywać nowe zasady odnoście ilości osób mogących przebywać jednocześnie w kościele. Nasz kościół na 580 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, więc zgodnie z decyzjami, w kościele jednocześnie może przebywać około 40 osób. Nie jest to wiele jak na nasze warunki. Mamy nadzieję, że nasi parafianie, już są stęsknieni za swoją świątynią. Niestety nie możemy jeszcze tłumnie przyjść do kościoła. Ufamy, że nastąpi to w miarę szybko. Póki co, proponujemy aby w następną niedzielę z rodziny do kościoła przyszedł tylko delegat, a w następną niedzielę kolejny, itd. Drzwi do kościoła w niedzielę pozostaną otwarte, pamiętajmy jednak, że nie możemy tworzyć zgromadzenia i powinniśmy zachować odstępy od siebie. Ponadto sobotnia wieczorowa Msza św. uznana jest już za niedzielną, możemy przyjść w sobotę na godz. 18.00.

4.        Do kościoła zawsze przychodzimy w maskach. Maskę zdejmujemy tylko na moment przyjęcia komunii św. Przystępując do komunii św. zachowujemy również przepisowe odstępy.

5.        Ponieważ nie mamy pewności, czy uda się zorganizować spowiedź wielkanocną dla wszystkich chętnych jednocześnie. Dlatego rozłożymy spowiedź w czasie. Od jutra, każdego dnia także w niedzielę, będzie możliwość spowiedzi w kościele od godz. 17.00 do 18.00. Bardzo prosimy aby sukcesywnie korzystać z sakramentu pokuty. Do spowiedzi przystępujemy w masce, spowiednik również będzie w masce.

6.        Od poniedziałku do soboty w godzinach od 7.00 do 18.00, nasz kościół będzie otwarty i będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do osobistej modlitwy. Od jutra w kościele może być 40 osób.

7.        Transmisje Mszy św. z naszego kościoła pozostają bez zmian. W dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00. Nadal obowiązuje dyspensa Księdza Biskupa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w kościele. Ta dyspensa jednak zakłada, że we Mszy św. niedzielnej będziemy uczestniczyli za pośrednictwem mediów. Jeżeli ktoś z lenistwa nie uczestniczy we Mszy św. transmitowanej, lub uczestniczy w sposób niegodny, wtedy nasze lenistwo jest grzechem zaniedbania.

8.        W czwartek Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. W sobotę św. Marka Ewangelisty.

9.        Za tydzień Ostatnia Niedziela Miesiąca. Zmiana Tajemnic Różańcowych. No i oczywiście jest to niedziela gospodarcza, ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze przy parafii. Jak widzimy ogrodzenie budynków parafialnych z dnia na dzień staje się coraz bardziej estetyczne. Chcemy wykonać to ogrodzenie na tyle dobrze, aby służyło nam przez następne 30 lat.

10.    Kancelaria Parafialna pozostaje zamknięta. Możemy jednak dzwonić w godzinach 16.00 - 17.30.
Telefony: Pan Organista - 730 787 130, Ks. Dyżurny - 534 925 266. W razie potrzeby otworzymy Kancelarię.

11.    Ksiądz Prałat Henryk Rzeszotek mimo, że nie może chodzić do kościoła ze względu na wiek podwyższonego ryzyka, czuje się dobrze i wszystkich pozdrawia.

12.    Bóg zapłać za ofiary składane w ubiegłym tygodniu na utrzymanie parafii do skarbonek i na konto bankowe.

13.    W ubiegłym tygodniu Papież Franciszek mianował nowego Biskupa Pomocniczego w Diecezji Siedleckiej. Został nim ks. Grzegorz Suchodolski, proboszcz Parafii Katedralnej. Ksiądz Grzegorz w latach 1988 - 1990 był wikariuszem w naszej parafii. Po błogosławieństwie zaśpiewamy hymn Ciebie Boga Wysławiamy.

14.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:  + Zbigniew Roczeń

15.    Naszym Parafianom prawdziwym i wirtualnym, życzymy samych dobrych wiadomości w tym tygodniu.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM