Ogłoszenia duszpasterskie /

2. Niedziela Wielkanocna

2. Niedziela Wielkanocna

niedziela 11.04.2021

OGŁOSZENIA  
2. Niedziela Wielkanocna - 11.04.2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Św. Faustyna pisze w „Dzienniczku”: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła Miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699). Jeszcze dzisiaj o godzinie 15.00 zapraszamy do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Jeżeli ktoś nie może być w kościele, zachęcamy aby w dzisiejsze święto, w Godzinie Miłosierdzia, tzn. o godz. 15.00 odmówił koronkę prywatnie. W granicach Polski dzisiaj za odmówienie Koronki można uzyskać odpust zupełny. Dzisiaj również rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

2. Również dzisiaj obchodzimy Patronalne Święto Caritas. W tym dniu pamiętamy o Diecezjalnej Caritas i naszym Parafialnym Zespole Caritas. Ofiary, które złożyliśmy na tace przeznaczone są na wszystkie dzieła miłosierdzia, które prowadzi Diecezjalna Caritas.

3. Przypominamy, że zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, każdy uczestnik nabożeństwa powinien mieć zasłonięte usta i nos oraz powinien zachować dystans społeczny od innych uczestników. Na zewnątrz kościoła nie ma żadnych limitów, a wiosenna pogoda zachęca do tego, aby przyjść już do kościoła i uczestniczyć we Mszy św. nie w swoim domu ale w Domu Bożym.
Pod chórem, w pudełkach, wyłożone są jednorazowe maseczki medyczne. Możemy z nich korzystać. Możemy również kilka sztuk wziąć ze sobą na zapas. Parafia zaopatrzyła się w większą ilość.

4. W tym tygodniu wypada Trzeci Czwartek Miesiąca. Przed wieczorową Mszą św. zapraszamy na Nowennę za przyczyną Św. Jana Pawła II. Zachęcamy do pisania swoich intencji na kartkach wyłożonych pod chórem.

5. W związku z tym, że w czasie Wizyty Duszpasterskiej nie było możliwości poświęcenia nowych domów i mieszkań, zapraszamy do indywidualnego zgłaszania i uzgadniania terminów poświęcenia mieszkań. Zapisy i ustalanie terminu w zakrystii. Nie odkładajmy tego do następnej kolędy.

6. Pierwszą Komunię św. w naszej parafii planujemy na 23 maja. Oczywiście, jeżeli pozwolą na to reżimy sanitarne. Póki co, nie przewidujemy zmiany terminu.

7. Sprawy gospodarcze:
- Ks. Proboszcz bardzo dziękuje Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom Zespołu Szkół Nr. 2 - "szkoły nad jeziorkiem" za odnowienie i zamontowanie stałych ławek przed kościołem.
- Jak widzimy, w kościele zostały zdemontowane witraże. W specjalistycznej pracowni przejdą proces oczyszczenia i renowacji. Po zakończonym procesie odnowienia, założymy witraże w oknach w zupełnie innym systemie montażu. Pierwotny system montażu okazał się być wadliwy i zagrażał bezpieczeństwu. Ta część pracy nie była planowana w budżecie wymiany okien. W kolejnym etapie zdemontujemy siatki i zewnętrzne szklane okna. Następnie przeprowadzimy renowację glifu wewnętrznego otworów okiennych, przeprowadzimy również ich ocieplenie. Dopiero wtedy zamontujemy trzyszybowe pakiety okienne z powłoką antyrefleksyjną i szybami antywłamaniowymi. Będzie również zamontowany system automatycznego otwierania okien uchylnych. 
Wszystkie te prace mają na celu kompleksowe rozwiązanie problemów związanych z witrażami, szczelnością otworów okiennych i wentylacją w kościele. Mamy nadzieję, że te problemy w naszym kościele  zostaną rozwiązane na następne 100 lat.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Janina Stefaniuk i Maria Walczuk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

9. Naszym Parafianom i Gościom, życzymy pogody ducha i umiejętności korzystania z Bożego Miłosierdzia.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM